Generální partner
Světlý režim
20. leden 2020

Petr Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

Petře, vracíte se do české ligy, navíc blízko k domovu, protože bydlíte v Ostravě. Je to ideální situace?
Přesně jste to vystihl (úsměv). Vracím se prakticky na rodnou hroudu a mám z toho opravdu radost.

Potěšila vás nabídka z Karviné?
Potěšila a hlavně jsem rád, že mi v Trnavě vyšli vstříc, protože zpočátku mě nechtěli pustit. U vedení se musel přimluvit i trenér gólmanů Pavel Kamesch, který tady působil a možná by tady byl i doteď, kdyby nemusel řešit nějaké rodinné věci. Jsme kamarádi a doporučoval mi Karvinou, i když by asi byl radši, kdybych zůstal.  

Českou nejvyšší soutěž okusíte po dvou a půl letech. Těšíte se?
Kdybych se netěšil, tak by něco bylo špatně a lhal bych. Navíc tady na tom krásném stadionu… Opravdu se těším a budu makat.

S Plzní jste tady byl jako soupeř?
Ano, kryl jsem záda Matúši Kozáčikovi při jarní výhře 3:2. Ale v domácím utkání proti Karviné jsem chytal, v Doosan Areně jsme vyhráli 2:0. Tuším, že to bylo v podzimní části sezóny 2016/2017. Musím ale říct, že stadion je tady opravdu moc hezký a při první návštěvě jsem fakt koukal. I zázemí a všechno okolo je na špičkové úrovni.

Kapacita necelých pět tisíc míst je samozřejmě menší než v Plzni nebo Trnavě, ale zase je stadion uzavřený. Vnímáte to na hřišti nějak?
Menší stadiony jsou mi sympatičtější, když jsou uzavřené. I když se zaplní jen z půlky, tak pořád je všechno slyšet a atmosféra je super. Nemůžu mluvit za ostatní, ale mně to vyhovuje. Když přijde v Trnavě tři tisíce lidí, tak se to při velikosti stadionu Antona Malatinského jednoduše ztratí. Když přijde tři tisíce lidí tady, tak to působí plně a atmosféra bude super!

Jak se vám v Trnavě líbilo?
Moc! Brali mě jako druhého gólmana za odchovance Dobrivoje Rusova. Ten měl ale nějaký čas pořád nějaké zdravotní problémy. Po několika jarních kolech, která on odchytal, jsem naskočil a vlastně celou sezónu už dochytal. Vyhráli jsme slovenský pohár, takže super. Navíc jsem tam byl s dvěma zbojníky, kteří jsou tady v Karviné – s Markem Janečkou a Matúšem Čonkou.

Držíte palce pořád Plzni, kde jste toho spousty zažil a vyhrál?
Plzeň je pořád srdeční záležitost, i když ten hráčský přerod už tam je znát a nesleduju Viktorku až tak pečlivě jako dřív. Z aktuálního kádru si vybavím své spoluhráče Davida Limberského, Radima Řezníka a Honzu Kovaříka.

Jaké jste si vytyčil cíle v novém působišti?
Všichni víme, o co na jaře půjde – zachránit ligu. Bude to tuhý boj a musíme věřit, že to zvládneme.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.