Generální partner
Světlý režim
28. srpen 2023

Brankářský post vyztuží Dominik Holec

Nyní už bývalý brankář Sparty, který naposledy působil v polském Lechu Poznaň, se upsal Karviné. Devětadvacetiletý Dominik Holec se v pondělí zapojil do tréninkového procesu s týmem.

Již 8. září se uzavře přestupní okno, proto se všechny kluby snaží udělat poslední změny v kádrech – a Karviná není výjimkou. Nejčerstvější novou tváří je slovenský brankář Dominik Holec, kterému vypršela smlouva v pražské Spartě, ovšem naposledy působil v třetím týmu polské Ekstraklasy Lechu Poznaň. „Potřebovali jsme zkušeného brankáře a tím Dominik je. Pevně doufám, že nám pomůže a zúročí u nás své zkušenosti třeba i z evropských pohárů,“ uvedl na adresu rodáka z Českých Budějovic, který si na Slovensku udělal jméno v dresu Žiliny, sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

A tak se Holec znovu po roční odmlce objevuje na české prvoligové scéně. Naposledy v Česku odehrál soutěžní zápas 3. září 2022 v dresu pražské Sparty proti Zlínu. Dohromady odchytal ve FORTUNA:LIZE 17 zápasů a hned sedmkrát udržel čisté konto. „Moc se těším, až zase budu stát v bráně. Soutěž znám a doufám, že budu podávat kvalitní výkony. Třeba i lepší než v minulosti,“ usmál se Dominik Holec.


Slovenských brankářů působilo v Karviné mnoho, Dominik Holec je dalším v pořadí. Navíc příjmení Holec je karvinskému fanouškovi určitě povědomé. Aby také ne, když Dominikův otec Peter v klubu působil na pozici trenéra brankářů a oslavil tady postup do nejvyšší soutěže – je to už dlouhých sedm let.

Číslo dresu ještě nemá vybrané, vypadá to však na 77. A právě toto číslo naposledy v MFK oblékal jeho spoluhráč z Lechu, Adriel Ba Loua…

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo