Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2022

Bratři v jednom dresu! Karviná posílila o stopera Dávida Krčíka

Bratrské duo Krčíků v barvách MFK a ještě vedle sebe v obraně – to je realita! Dávid Krčík následoval svého staršího bratra Adama a jen o tři týdny později rovněž přestoupil do Karviné z Liptovského Mikuláše.

Třiadvacetiletý slovenský fotbalista zažívá hektický týden. Ještě v neděli odehrál celý ligový zápas v dresu Liptovského Mikuláše na hřišti Dunajské Stredy, o pár dnů později se hlásil v Karviné. „Hledali jsme urostlého stopera v ideálním fotbalovém věku. U Dávida je výhoda, že druhou ligu zná z Jihlavy, navíc mu s adaptací u nás pomůže Adam. Jde o přestup a Dávid by měl být připravený nastoupit už do sobotní generálky s Baníkem,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Rodák z Prievidze odehrál na slovenské prvoligové scéně celkem 18 utkání, ve kterých vstřelil jeden gól. Ovšem je zajímavé, že v dresu Jihlavy vstřelil na jaře hned čtyři góly ve třinácti duelech a stal se tak třetím nejlepším střelcem týmu z Vysočiny. „S Jihlavou jsme se ale nedomluvili na podmínkách, proto jsem zamířil zpátky do Liptovského Mikuláše. Ale táhlo mě to ven, nechtěl jsem zůstat. Jsem rád, že se Karviná ozvala. Bratr mi klub, zázemí i prostředí vychválil a musím říct, že když to tady vidím, tak měl pravdu. Je pozitivní, že druhou česku ligu znám a vím, co od týmů čekat. A budeme tady spolu, jsem za to moc rád, protože ne každému se podaří hrát v jednom týmu s bratrem – mně se to povedlo už podruhé,“ zasmál se Dávid Krčík.

Ač se to na první pohled nemusí zdát, tak Dávid Krčík je o tři roky mladší než Adam. Je velice pravděpodobné, že oba budou nastupovat vedle sebe – starší z Krčíků na pozici pravého obránce a ten mladší jako pravý stoper.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo