Generální partner
Světlý režim
21. červen 2019

Budínský s Wágnerem do Mladé Boleslavi

Je to definitivní! Dvě ofenzivní esa Lukáš Budínský s Tomášem Wágnerem opustila Karvinou a zamířila vstříc jinému tuzemskému angažmá. Oba fotbalisté se shodou okolností potkají v Mladé Boleslavi.
Sedmadvacetiletému Lukáši Budínskému skončila ve Slezsku smlouva a jako volný hráč zamířil k trenéru Jozefu Weberovi do klubu z města automobilů. Devětadvacetiletého Tomáše Wágnera Boleslav půl roku před koncem smlouvy ulovila na přestup. Společně tak budou hájit barvy účastníka 2. předkola Evropské ligy. 

Oba hráči zanechali v Karviné hlubokou a nesmazatelnou stopu. Dá se říct, že tady zdomácněli. Vždyť Budínský vydržel v Karviné téměř pět let, Wágner dva a půl roku. „Strávil jsem tady nemalou část kariéry, vykopali jsme postup, otevřel se zrekonstruovaný stadion a stále se v Karviné hraje nejvyšší soutěž. Hlavně první liga v Karviné mi hodně dala,“ podotkl Lukáš Budínský. Za MFK odkopal dohromady 137 mistrovských utkání a vstřelil 43 gólů! 


Tomáš Wágner dorazil do Slezska z Jablonce v lednu 2017. Za tu dobu odehrál 70 mistrovských zápasů a zaznamenal 25 gólů. „Angažmá v Karviné musím hodnotit jako povedené. Lidé chodili na nový prvoligový stadion a chodí stále. Nastřílel jsem i dost gólů, což fanoušci ode mě čekali. Vztah k regionu mi zůstane, našel jsem si tady přítelkyni, takže vždy se budu rád a často vracet. Určitě mě fanoušci uvidí na nějakém zápase,“ usmál se Wágner.

Klubové vedení závěrem Budínskému a Wágnerovi popřálo a poděkovalo. „Oběma děkujeme za perfektně odvedenou práci. Byli klíčovými ofenzivními esy týmu - jejich statistiky mluví jasnou řečí. Lukášovi i Tomášovi přejeme hodně štěstí a zdraví v další kariéře,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo