Byl to spíš boj, prohlásil Radek Voltr

20.05.2018 | Redakce

Byl to spíš boj, prohlásil Radek Voltr Dál se trápí! Co naplat, že přerušili sérii tří porážek v řadě!? Karvinští od 25. února nevyhráli. Zkouší všechno, třeba i efektní zakončení "nůžkami", ale ani Radku Voltrovi, který přišel na hřiště na závěrečných dvacet minut, není přáno.

Šlo o typický zápas záchranářský duel, opatrný z obou stran. Karvinští bohužel během celých devadesáti minut ani jednou přímo neohrozili Jana Laštůvku v bráně hostujícího týmu. „Moc šancí tam nebylo na obou stranách, byl to spíš boj o střed hřiště. Nikdo nechtěl udělat a chybu a chyběl tomu z naší strany určitě větší důraz v šestnáctce Baníku,“ vypozoroval Voltr, který přišel na hřiště v 68. minutě za Tomáše Wágnera.

Od trenéra Muchy měl za úkol ve zbývajících pětadvaceti minutách i s nastavením napadat unavenější baníkovské stopery a chodit do soubojů. „Za šanci jsem rád, měl jsem to trochu rozhýbat. Mrzí mě, že se to nějakým způsobem nepodařilo nikomu z našeho týmu zúročit gólově,“ prohlásil Radek Voltr.

Nejvíc na sebe upozornil střeleckým pokusem, kdy to zkoušel zády k bráně. Minulý rok mu to v Hradci Králové, kde nakonec Karvinští vyhráli 4:3, vyšlo, nyní bohužel nikoliv po centru kapitána Eismanna. „Nůžky se v tom okamžiku nabízely jako jediné řešení. Prostě jsem to zkusil a tentokrát to nevyšlo. Škoda,“ mrzelo šestadvacetiletého záložníka či útočníka.

Voltr závěrem potvrdil, že nikdo z kabiny nechtěl nechávat boj do záchranu až do posledního možného okamžiku, ale realita je neúprosná. „V Jihlavě to bude strašně těžké. Nic jiného než výhra nám nestačí, ale aspoň to pořád máme ve své moci. Budeme se rvát a věříme, že se to podaří a ligu zachráníme,“ dodal Radek Voltr.

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
včera - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
včera - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
před 2 dny - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
před 3 dny - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
12.11. - Baník Ostrava-U19 0:1, U18-Sigma Olomouc 2:2, Baník Ostrava-U17 1:2, U16-Sigma Olomouc 1:5, Zbrojovka Brno-U15 3:0, Zbrojovka Brno-U14 6:1.

• Sestřih zápasu se Spartou
11.11. - Nejzajímavější okamžiky sobotního domácího utkání proti Spartě Praha najdete v sestřihu iSport.cz ZDE.

• U21: Prohra v Brně 2:4
11.11. - Juniorka MFK dvakrát vedla v Brně po gólech Jana Sucha, přesto odešla v neděli poražena.

• U19+U17: Cenné výhry v Ostravě
10.11. - Páteční podvečer patřil dorostencům MFK Karviná, kteří vyhráli v Ostravě nad Baníkem v obou kategoriích - U19 1:0, U17 2:1!