Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2019

Čerpání zkušeností z Juventus kempu

Ostře mediálně sledovaný Juventus kemp spadající pod program Juventus Academy se konal na přelomu července a srpna. Mezi trenéry nechyběli ani dva zástupci MFK Karviná.
Mládežničtí trenéři MFK Karviná Tomáš Červenka (U14) a René Vicher (U11) vycestovali uprostřed prázdnin do Líbeznic u Prahy, kde se konal pětidenní fotbalový kemp vedený italskými trenéry z akademie Juventusu Turín. 

Nejvíce oba zaujal samotný „koučink“ trenérů Juventusu. „Zajímavý byl také přístup k dětem a ke cvičením. Byla to pro nás skvělá zkušenost vidět trenéry z takové velkoklubu v akci. Získané zkušenosti okamžitě předáme ostatním našim trenérům v klubu. Je pro nás podstatné, aby náš tréninkový proces byl co nejkvalitnější a nejefektivnější,“ prohlásil Tomáš Červenka.

Kemp byl určen pro fotbalisty ve věku 7-14 let. Dohromady se kempu zúčastnilo 72 dětí, které absolvovaly čtyři tréninky denně. „Jsme rádi za takovou zkušenost. Je super, že trenéři z velkoklubů zavítají přímo k nám do Česka. Technické i taktické prvky v trénincích byly podobné těm, které učíme my. Zajímavý byl řád tréninků, který hodně dbal na výchovu hráče jako lidskou osobnost,“ dodal René Vicher.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?