Generální partner
Světlý režim
3. září 2020

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

Christiáne, minimálně o rok si prodlužujete pobyt v Česku. Po hostování v Plzni jste přesídlil do Karviné. Jste rád, že budete pokračovat v české lize?
Pochopitelně. Sice jsem byl v Plzni, ale moc jsem tam toho neodehrál. Věřím, že hostování v Karviné bude lepší, věřím tomu. Jsem rád, že jsem tady.

Jaký dojem na vás po pár dnech udělal klub?
Zatím super. Kabina, stadion, podmínky – paráda. Navíc jsme dobře odstartovali, máme čtyři body z prvních dvou kol a na pár minut jsem naskočil do vítězného utkání v Opavě. Nejsem tady dlouho, proto jsem rád, že mi trenér Jarábek dal šanci aspoň na těch pár minut v soutěžním zápase.

Už jste zmínil, že v Plzni jste toho moc v minulé sezóně neodehrál. Proč?
Nedostával jsem se moc do nominace k zápasu. Na podzim jsem hrál pouze v jednom zápase MOL Cupu, jinak jsem byl párkrát na lavičce. Na jaře jsem si zahrál pouze pár minut v mistrovském utkání proti Příbrami a ve čtvrtfinále MOL Cupu proti Mladé Boleslavi. Pro mě osobně to bylo zklamání, ale to je minulost. Teď jsem v Karviné a chci co nejvíc hráčům i celému klubu svými výkony pomoct.

Jste v kontaktu se svým kmenovým klubem Wolverhamptonem?
Poslední dobou celkem ano, protože se řešilo toto hostování. Každopádně i Wolves je rád, že mám nový klub a šanci hrávat pravidelně. Uvidíme!

Vnímáte pozitivně, že to máte z Karviné blíž domů do Levic?
To je super! Z Anglie to je daleko, z Plzně vlastně také (úsměv). Ale to moc neřeším.

Doháníte nějaké tréninkové manko?
Mám trochu rezervy, dlouho jsem měl individuální plán a běhal sám doma. Nebylo to ono! Věřím, že se do toho brzy dostanu. Každý den to je, ale lepší.

Na kterém místě v záloze se cítíte nejlépe? Jaká pozice vám sedí?
Dá se říct, že mi to je jedno. V reprezentaci jsem nastupoval na pozici šest nebo osm. Kdybych si ale mohl vybrat, tak spíš osmička - jde to do ofenzivy (smích).

Zmínil jste reprezentaci. Právě probíhá reprezentační sraz a vás čeká spolu se slovenskou jednadvacítkou kvalifikační dvojutkání proti Švýcarsku. S jakými pocity jste odcestoval na sraz do Trnavy a co očekáváte od Švýcarů?
Švýcaři budou určitě silní na míči a směrem do ofenzivy. S klukama jsme se na sebe těšili, vždyť naposledy byl sraz v listopadu. Dva jarní srazy nám bohužel překazil koronavirus. Bylo to dlouhé, ale opět si vytvoříme dobrou partu. Věřím, že urveme z obou utkání nějaké body a kvalifikační skupinu ještě zamotáme.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo