Generální partner
Světlý režim
17. únor 2021

Čtvrtý Brazilec do party, do Karviné přestoupil Leonardo Pereira Dos Santos

Definitivně poslední zimní posilou je třiadvacetiletý brazilský pravý bek. Leonardo Pereira byl v hledáčku vedení klubu poměrně dlouho. Jeho přestup byl v minulých dnech stvrzen podpisem profesionální smlouvy na rok a půl.

Šikovný a rychlý fotbalista zamířil do Karviné z klubu Ponte Preta – jde o klub z města Campinas ležící zhruba 100 km severně od největšího města Brazílie a celé jižní polokoule Sao Paula. 

AA Ponte Preta hraje druhou nejvyšší brazilskou soutěž, konkrétně Campeonato Brasileiro Série B. Tamní soutěž skončila na konci ledna, Ponte Preta skončila na sedmém místě tabulky a v posledním utkání si Leonardo Pereira připsal asistenci u prvního gólu.

Sportovní ředitel Lubomír Vlk přiznává, ze brazilcův příchod nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. „Byla to poměrně složitá a dlouhá jednání v mnoha ohledech. Ale jsme všichni opravdu velice rádi, že se transfer povedlo konečně úspěšně dokončit. Léa jsme měli vyhlédnutého dlouho, jde o velmi kvalitního fotbalistu. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace tady v Česku,“ přiblížil Vlk. 

Pereira přiletěl do nejhoršího možného počasí, teplotní rozdíl oproti Brazílii je zhruba 40 stupňů Celsia. „Musí se dát dohromady, sžít se s prostředím. Věřím, že mu jeho krajané z kabiny pomůžou s adaptací a potom už to bude jen na něm,“ dodal Lubomír Vlk.     

Pro Leonarda Pereiru jde o první zahraniční angažmá. Celou svou dosavadní kariéru strávil doma v Brazílii. „Když jsem vystoupil z letadla, tak to bylo něco neuvěřitelného. Nejméně jsem zažil 10 stupňů Celsia, tento teplotní skok je pro mě krutý. Musím si zvyknout. Jinak první pocity jsou pozitivní a moc mi pomáhají moji noví brazilští spoluhráči. Za to jim chci poděkovat,“ prohlásil Leonardo Pereira, který se dorozumí výhradně portugalsky.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo