Generální partner
Světlý režim
17. únor 2021

Čtvrtý Brazilec do party, do Karviné přestoupil Leonardo Pereira Dos Santos

Definitivně poslední zimní posilou je třiadvacetiletý brazilský pravý bek. Leonardo Pereira byl v hledáčku vedení klubu poměrně dlouho. Jeho přestup byl v minulých dnech stvrzen podpisem profesionální smlouvy na rok a půl.

Šikovný a rychlý fotbalista zamířil do Karviné z klubu Ponte Preta – jde o klub z města Campinas ležící zhruba 100 km severně od největšího města Brazílie a celé jižní polokoule Sao Paula. 

AA Ponte Preta hraje druhou nejvyšší brazilskou soutěž, konkrétně Campeonato Brasileiro Série B. Tamní soutěž skončila na konci ledna, Ponte Preta skončila na sedmém místě tabulky a v posledním utkání si Leonardo Pereira připsal asistenci u prvního gólu.

Sportovní ředitel Lubomír Vlk přiznává, ze brazilcův příchod nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. „Byla to poměrně složitá a dlouhá jednání v mnoha ohledech. Ale jsme všichni opravdu velice rádi, že se transfer povedlo konečně úspěšně dokončit. Léa jsme měli vyhlédnutého dlouho, jde o velmi kvalitního fotbalistu. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace tady v Česku,“ přiblížil Vlk. 

Pereira přiletěl do nejhoršího možného počasí, teplotní rozdíl oproti Brazílii je zhruba 40 stupňů Celsia. „Musí se dát dohromady, sžít se s prostředím. Věřím, že mu jeho krajané z kabiny pomůžou s adaptací a potom už to bude jen na něm,“ dodal Lubomír Vlk.     

Pro Leonarda Pereiru jde o první zahraniční angažmá. Celou svou dosavadní kariéru strávil doma v Brazílii. „Když jsem vystoupil z letadla, tak to bylo něco neuvěřitelného. Nejméně jsem zažil 10 stupňů Celsia, tento teplotní skok je pro mě krutý. Musím si zvyknout. Jinak první pocity jsou pozitivní a moc mi pomáhají moji noví brazilští spoluhráči. Za to jim chci poděkovat,“ prohlásil Leonardo Pereira, který se dorozumí výhradně portugalsky.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná