Generální partner
Světlý režim
25. květen 2023

DEN REPREZENTANTEM nadchl samotné malé účastníky i rodiče

Navléknout reprezentační dres se nepoštěstí každému. Proto si Městský fotbalová klub Karviná ve spolupráci s Okresním fotbalovým svazem Karviná a Grassroots trenérem připravil na předposlední květnovou neděli skvělou akci pro malé fotbalisty.

Přes dvacet malých fotbalistů si v ideálním počasí na travnatém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji pod vedením profesionálních trenérů vyzkoušelo atletický trénink, trénink s míčem a nechyběla ani gymnastická vložka. Hlavní organizátor Tomáš Červenka přiblížil, co je vůbec smyslem celé akce, a že nešlo o premiéru. „Ne, první taková akce to nebyla. Tu už ale odvál čas, bylo to někdy před covidem,“ lovil v paměti a pokračoval. „Smyslem a cílem akce je klukům z okolních klubů ukázat a přiblížit tréninkový proces ve větším klubu. Snad je zaujal,“ usmál se Červenka.

Největším lákadlem pak byl avizovaný a slibovaný nástup na hrací plochu s hráči MFK Karviná a Slavie B v rámci druhé nejvyšší soutěže. „Ano, to vyvolalo největší emoce. Do tréninku se ale také povedlo začlenit zahraniční hráče z ligového dorostu U19. Nechyběl nejlepší střelec soutěže Brazilec Vinicius společně se svými dvěma krajany Pedrem a Kauanem a Nigerijci Egwu a Okechukwu,“ prozradil hlavní organizátor.

Závěrem Červenka poděkoval svým trenérským kolegům z klubu Michaelu Klosovi, Aleši Hujíkovi, Ludvíku Salamonovi, Jakubu Cisovskému a Pavlu Mazurkovi za pomoc. „Naše know-how jsem nabídl vedení FAČR. Uvidíme, zda je to zaujme. Pro kluby, které pořádají reprezentační zápasy to může být zajímavé zpestření,“ zakončil Červenka.


OHLASY RODIČŮ

 • Tobimu se líbil samotný trénink i nástup s hráči. Z tréninku ho pak bavil nejvíce fotbal.
 • Ondra byl velmi spokojený. Nejvíce se mu líbila atletická abeceda a samozřejmě samostatný nástup s hráči na hřiště.
 • Ben byl nadšený. Moc se mu líbit samotný trénink - jeho pestrost a dynamika. Nadšen byl i z nástupu s hráči, navíc když ten jeho dal i gól.
 • Kubovi se líbilo všeobecně celé odpoledne. Hodně vychvaloval cvičení Ball Mastery, setkání s fotbalisty U19 a nástup s hráči MFK.
 • Syn je ještě pořád plný emocí a zážitků. Moc se mu líbil trénink s cizinci a hodně chválil trénink s panem Klosem. A samozřejmě největší úspěch měl nástup s hráči.
 • Kubovi se celá akce moc líbila. Všechny části byly super. Určitě by šel do toho znovu.
 • Děkujeme za příležitost zúčastnit se této akce. Syn byl nadšený nejen účastí kvalifikovaných trenérů, ale především i účasti hráčů MFK jiné národnosti. Vše se mu líbilo.
 • S tréninkem byl Honza spokojený, není asi nic co by se mu nelíbilo.
 • Příchod Dominika domů vypadal takto - do půl jedenácté večera nezavřel pusu. Celou dobu povídal, že se ve fotbale bude hodně snažit, aby prožil znovu plný stadion lidí. Při nástupu na hřiště měl hroznou trému. Říkal, že se musel hodně kontrolovat, aby nezakopnul nebo neudělal něco špatně. Byl to pro něj obrovský zážitek. Také se mu hrozně líbil Ball mystery. Velmi příjemní hráči a vůbec nebyli namyšlení. Fotbálek byl pro něj také moc super. Všem trenérům moc děkuje za skvělé zážitky.
 • Honzovi se to líbilo celkově moc a říkal, že by šel zase. Nejvíce se mu líbilo, že s nimi trénovali hráči z MFK Karviná. Bylo to pro něho velmi motivační. Z toho důvodu by bylo dobré, kdyby čas od času tito hráči přišli i na jejich běžný trénink, nebo zase pro kluky udělat takový speciální trénink. Děkuji za tuto akci a možnost natočení nástupu.
 • Kuba byl nadšený z celého tréninku.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo