Generální partner
Světlý režim
9. červen 2020

Daleký výjezd na sever Čech, Jablonec-Karviná (st,18)

Fotbalisty MFK čeká v rámci základní části F:L poslední venkovní duel - v úterý po obědě se vydali do Jablonce, kde je ve středu od šesti odpoledne čeká domácí pohárový aspirant.

Před středečním zápasem na druhé straně republiky mají Karvinští jednu jistotu – určitě si zahrají ve skupině o udržení. V posledních dvou kolech půjde o to, z jakého místa vstoupí do rozhodující části sezóny, a kolikrát budou hrát v nadstavbě na svém stadionu. „Vylosování je v posledních kolech náročné, hráli jsme a ještě budeme hrát s aspiranty na první šestku. Nic jednoduchého, ale minule proti Budějovicím jsme byli lepším týmem,“ prohlásil trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

V Jablonci se karvinskému týmu nedaří, ještě ze stadionu Střelnice nepřivezl ve třech předchozích prvoligových sezónách ani bod, ale pokaždé vstřelil minimálně jeden gól. Historie je ovšem od toho, aby se přepisovala.

Nikdo by se nezlobil, kdyby se v nabitém programu opět prosadil například Nigerijec Abdulrahman Taiwo, který čeká na gólový zásah od duelu s Příbrami. Po restartu soutěže se sice prosadil proti Spartě, ale jeho gól neuznal videorozhodčí kvůli faulu, který předcházel založení akce. „Realizační tým odvádí dobrou práci, jsme fit a připraveni na porci zápasů v rychlém sledu,“ nechal se slyšet Taiwo.

Po dvouzápasovém trestu za žluté karty může zpět do sestavy pravý bek Gigli Ndefe, naopak v Jablonci ještě nenastoupí Milan Rundić. „Kluci, kteří nastoupili v základní sestavě proti Českým Budějovicím místo vykartovaných a zraněných hráčů, je nahradili. To je pro nás směrem k dalším zápasům dobrý impuls,“ podotkl spokojeně kouč Jarábek.

Kouč Jablonce Petr Rada může být spokojený, jeho tým je čtvrtý pouze vinou horšího skóre za Libercem se shodným počtem 46 bodů. V domácím prostředí jsou Severočeši stabilně nejnebezpečnější – šestadvacet získaných bodů to potvrzuje. Před týdnem však Jablonec doma zaváhal, když prohrál severočeské derby s Libercem 0:1.

Podzimní duel v Karviné vyhrál Jablonec díky trefě Martina Doležala 1:0! Výsledky tří doposud odehraných vzájemných duelů na Střelnici? 30. července 2016 5:3, 13. května 2018 2:1 a 11. srpna 2018 4:1 - vše pro domácí!

Utkání 29. kola FORTUNA:LIGY FK Jablonec – MFK Karviná začne na stadionu Střelnice ve středu 10. června v 18 hodin. Hlavní rozhodčí bude paní Jana Adámková.  

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo