Další nulový zisk ligových dorostenců

18.03.2019 | redakce

Další nulový zisk ligových dorostenců Týmy U19 a U17 dál pokračují v černé sérii. Ani na čtvrtý jarní pokus nebodovaly. V sobotu prohrály obě kategorie v domácím prostředí s Hradcem Králové.

U19

MFK Karviná U19 – FC Hradec Králové U19 0:1 (0:1)
Branka: 30. Mahr
Sestava Karviné: Neuman – Mrózek (69. Podbiol), Slatinský, Kaczmarczyk, Bielan - Věčorek, Greguš (80. Mader), Vlachovský – Seriš, Ratica, Vajda (89. Streit).
Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Úvod utkání nám vyšel, byli jsme aktivní a soupeře zatlačili. Z tlaku jsme vytěžili nebezpečnou akci Vlachovského s Raticou, čistý gól na hlavě měl Věčorek. Blízko k zakončení měl na první tyči po centru Seriše i Vlachovský, který to zkoušel i z opačné strany, ale těsně minul. Soupeř po první ucelené akci vystřelil na bránu ve 30. minutě a hned byl z toho gól. Pravda, střela na zadní tyč byla skutečně povedená. Naše reakce byla správná, i nadále jsme byli lepším týmem. Serišovo sklepnutí stihli hosté odkopnout z malého vápna před Raticou a vyrovnat jsme měli hlavně po kolmici Greguše na Seriše, který však v nájezdu zvolil místo střely těžkou přihrávku. Do poločasu ještě zakončoval Věčorek i Vajda - oběma pokusům hlavou chyběla razance. V druhé půli nelze upřít hráčům snahu, ta se však postupně měnila v křeč. Hradec se tak dostal 2-3 krát za naši už otevřenější obranu. Mrózek nezužitkoval ideální trestňák z 18 metrů, Vlachovský zakončoval už z velkého uhlu. Vydřená stoprocentní šance přišla v 89. minutě -  Ratica hledal na první tyči Vlachovského, po jehož aktivitě se dostal k vypadnutému balónu střídající Podbiol, ale z pěti metrů balón přes protihráče neuklidil do sítě... Výsledkově jsme zápas nezvládli, ale přesto patří klukům pochvala za předvedený herní výkon, snahu a bojovnost. Dřív nebo později musí být za výkon odměnění. Hradci Králové k bodům a k efektivitě tentokrát musíme gratulovat my.“
Obránce Ján Slatinský: „Další prohra v řadě nás velmi mrzí. Do zápasu jsme dali všechno, ale chyběl nám aspoň kousek štěstí. Hlavy dolů však nedáváme. První poločas jsme soupeře nepustili téměř do ničeho, při jich jediné akci jsme zaváhali a byl z toho gól,  který nás stal tři body. Druhý poločas jsme výkon už nezvedli a nepodařilo se nám vyrovnat. Šance si vytváříme, ale nedotáhneme jich do konce. Věřím, že v nejbližším zápase prolomíme smůlu a začneme vyhrávat.“

U17

MFK Karviná U17 – FC Hradec Králové U17 1:2 (1:1)
Branky: 40. Jurčák – 45. vl. Fukala, 84. Dostál
Sestava Karviné: Herdzina - Stuchlík, Michálek, Dadak, Fukala (58. Rychtařík) - Goj, Jurčák (58. Bystřičan), Přichystal (88. Lukáš), Vrbka - Zych (46. Popov), Molitorisz (58. Blatoň).
Trenér Marcel Frajt: „Odehráli jsme velmi dobrý první poločas. Kluci do puntíku plnili stanovené pokyny. Odměnou nám byl vedoucí gól, bohužel jsme v poslední minutě inkasovali a do kabin se šlo za stavu 1:1. Nijak zvlášť se na nás inkasovaný gól neprojevil, vstup do druhé půle byl z naší strany opět moc dobrý. Chybělo šest minut do konce, nepohlídali jsme si roh soupeře a ten rozhodl. Ve zbývajících minutách jsme hru zjednodušili, vynutili si tlak, ale nepomohla nám ani série pěti rohových kopů i díky skvělému zákroku brankáře po střele Patrika Goje. Z výsledku jsme zklamaní, ale hra měla parametry, což je s výhledem k dalším zápasům pozitivní.“

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.