Generální partner
Světlý režim
29. září 2020

Další pohárový krok, Karvinští hostí ve středu druholigovou Vlašim

Přesně po čtrnácti dnech je tady znovu utkání českého poháru. Po snadné a vysoké výhře nad Unií Hlubina stojí v cestě do osmifinále účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FC Sellier & Bellot Vlašim.

Se vší vážností berou fotbalisté MFK pohárovou soutěž MOL Cup. Los byl v minulém týdnu milosrdný, do Karviné totiž přijede středočeská Vlašim. „Jsme opravdu rádi především za to, že hrajeme doma a nemusíme cestovat k soupeři. Jsou to ušetřené síly a kilometry,“ podotkl asistent trenéra Marek Bielan.

Karvinští se do třetího kola probojovali před čtrnácti dny po vysoké výhře 6:0 na hřišti Unie Hlubina. Vlašim zvládla nástrahy úvodních dvou kol – v prvním zvítězila na půdě FK Velké Hamry 2:0, ve druhém kontumačně po výsledku 3:0 přešla přes Sokol Srbice. „Pohár bereme vážně a říká se, že to je nejsnazší cesta do evropských pohárů. Určitě chceme dojít co nejdál. Ve středečním zápase dostanou prostor hráči, kteří zvládli minulý duel v Ostravě s Hlubinou. Potřebujeme, aby všichni hráči měli vyváženou vytíženost, proto budou hrát ti, kteří v ligových zápasech nedostávají tolik prostoru,“ upřesnil Bielan.

Vlašim trápil v minulých dnech koronavirus, někteří hráči byli v karanténě a tým trenéra Šmejkala tak nemá odehrané všechny zápasy ve druhé nejvyšší soutěži. Jednu dohrávku už mohla mít Vlašim za sebou, bohužel minulý týden do Třince nedojela kvůli smrtelné nehodě na dálnici D1 – výprava Středočechů uvízla v dlouhé koloně…  

Poslední vzájemný duel s Vlašimí je starý čtyři a půl roku. V postupové sezóně zajistil domácí výhru 1:0 v páté minutě nastavení Lukáš Budínský. Od té doby se oba soupeři nepotkali. Zajímavostí je, že Vlašimi se v Karviné vůbec nedaří - bod si naposledy odvezla 9. září 2012 (0:0) a poslední gól ve Slezsku vstřelila ještě o rok dřív.

Utkání 3. kola MOL CUPu MFK Karviná – FC Sellier & Bellot Vlašim začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 30. září v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jakub Vojkovský. Permanentkáři mají vstup zdarma, ostatní fanoušci zaplatí 80 Kč. Děti od 7 do 15 let platí za vstupenku 50 Kč.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná