Generální partner
Světlý režim
10. duben 2015

Další pokus o první výhru – proti bude Vlašim

Sobotní dopoledne nabídne už třetí jarní domácí zápas fotbalistů MFK OKD Karviná. Na Kovonu přijede středočeský klub FC Graffin Vlašim.

Tým trenéra Jozefa Webera nebude před tímto nesmírně důležitým zápasem kompletní. Mimo jsou zranění Zelený, Budínský a Janíček či pykající Trousil s Cvernou za vyloučení ve Zlíně. Z této pětice patří hned čtyři hráči stabilně do základní sestavy. „Je to velká komplikace, ale musíme se s tím nějak porvat,“ řekl karvinský trenér s tím, že logicky dostanou šanci další hráči, kteří čekají na příležitost.

Středopolař Vlastimil Daníček přiznává, že celý tým potřebuje výhru nad Vlašimí jako sůl. „Nikomu z nás se netrénuje dobře, když se nedaří a nemáme výsledky. Musíme tu nepříznivou situaci už konečně zlomit a připsat si tři body,“ tvrdí třiadvacetiletý fotbalista. Na podzim Karvinští ve Vlašimi prohráli 1:2, byť měli množství jasných šancí, které neproměnili,a tak Vlašim možná i trochu se štěstím zápas v poslední dvacetiminutovce otočila díky gólům Grajciara a Jakubova. Tito plejeři však už v kádru trenéra Vlastimila Petržely nejsou. Stejně tak Petrové Putz s Hronkem.

Vlašim se momentálně nachází na stejném bodovém zisku jako její sobotní hostitel a navíc během čtrnácti dnů už podruhé jede do Slezska. Dvě kola zpátky totiž odjeli Rytíři domů s prázdnou ze hřiště Opavy. Náladu si však vylepšili o týden později v domácím duelu s Ústím nad Labem, které porazili těsně 1:0. „Šancí jsme ale měli na další dva zápasy,“ přiznal kouč Petržela. Útočník Jan Jícha klubovému sdělil, že sedm jarních bodů z pěti duelů je slušných. „Měli jsme ale na víc. Se Znojmem a v Opavě se daly uhrát lepší výsledky,“ řekl.

Utkání 22. kola MFK OKD Karviná – FC Graffin Vlašim startuje ve Sportovním centru Kovona v sobotu 11. dubna v 10:15 hodin pod dozorem hlavního rozhodčího Ondřeje Lercha, kterému budou na čarách pomáhat pánové Fišer a Caletka. Předpověď počasí sobotnímu utkání přeje, ale kdo by přeci jen nemohl dorazit, může sledovat v textové podobě on-line přenos ZDE. Připomínáme také o uzavírce kovonského mostu, a tím vzniklé komplikace v dopravě. Více informací najdete ZDE.

Poločasová soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů nabídne zajímavé ceny, tentokrát od partnera RODNEX elektrocentrum. Tou hlavní bude masážní kartáč a klubová šála, druhou sada kartáčů na čištění obuvi a třetí brašna na kameru či foťák. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo