Generální partner
Světlý režim
30. říjen 2018

Další překážkou v MOL Cupu je Jablonec

Ve středu odpoledne dorazí do Karviné aktuální účastník skupinové fáze Evropské ligy. Severočeský Jablonec navíc obhajuje květnové finále a rozhodně by rád prošel do dalších bojů. Ovšem domácí také! Zápas začíná v 15:30 hodin.
Posedmé v klubové historii se karvinští fotbalisté probojovali do osmifinále českého poháru. Pouze jednou však uspěli – v předminulé sezóně skončila jejich pouť ve čtvrtfinále na půdě pražské Slavie. Svěřenci Romana Nádvorníka by rádi přidali druhý postup mezi osm nejlepších.  
 
V cestě stojí protivník ze severu Čech, který bojuje na třech frontách – v lize, Evropské lize a právě v MOL Cupu. „Před sezónou věděli, do čeho jdou, a proto udělali takové nákupy, aby byli schopni hrát všechny soutěže. V každém utkání potvrzují svou kvalitu a není poznat, jestli je na hřišti hráč základní sestavy anebo z lavičky,“ chválí mužstvo Petra Rady kouč MFK Karviná.

Ve středu může klidně dojít na prodloužení a případnou střelbu pokutových kopů. Ovšem třicetiminutové prodloužení si asi nikdo nepřeje. Už v sobotu totiž hrají Karvinští ve Zlíně a Jablonec v Praze s Duklou. „Nejsem zastáncem prodloužení, rovnou by měly následovat pokutové kopy. Věřím, že uděláme všechno pro to, abychom utkání zvládli v normální hrací době a postoupili do jarního čtvrtfinále. Určitě chceme postoupit mezi nejlepších osm týmů,“ ujistil Roman Nádvorník.

Severočeši mají pekelně nabitý program, přesto se utkání odehraje v úředně stanovený termín. Svěřencům kouče Petra Rady patří v tabulce aktuálně šestá příčka s třiadvaceti body. V tabulce skupiny K Evropské ligy je Jablonec zatím čtvrtý za dvě remízy (s Dynamem Kyjev 2:2 a s Astanou 1:1), ale stále s reálnou nadějí na postup. Do MOL Cupu vstoupil Jablonec ve třetím kole výhrou na půdě druholigových Pardubic. 

Oba týmy se spolu střetly v ligovém utkání 11. srpna a z výhry 4:1 se radovali hráči Jablonce. A do konce podzimní části dojde i na třetí měření sil, opět se bude hrát v Karviné – v rámci „jarního“ 18. kola druhý prosincový víkend. 

Osmifinálové utkání MOL Cupu MFK Karviná – FK Jablonec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 31. října v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek. Majitelé sezónních permanentek mají vstup zdarma, ostatní fanoušci platí jednotné vstupné ve výši 80 Kč, děti od 7 do 15 let 40 Kč. Pokladny stadionu (otevřeny budou dvě hlavní + pokladna u sektoru C) se otevřou v den utkání od 14:15 hodin. 
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo