Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2015

Další soupeř v přípravě - Wisla Kraków

Už ve středu čeká na svěřence Jozefa Webera znovu cesta do Polska. Nyní však podstatně dál, do tréninkového centra Wisly Kraków, které se nachází v Myślenicích.

Ve třetím tréninkovém týdnu má karvinský tým v plánu další dva přípravné duely. Ten středeční se odehraje v krásném tréninkovém areálu šestého týmu minulého ročníku polské T-Mobile Ekstraklasa. Toto prostředí není úplně neznámým, jelikož v něm Karvinští hráli i v minulé letní přípravě.

Přestože infrastruktura do Myślenic není úplně optimální, tak trenér Weber se nechal minulý rok slyšet, že pokud by se naskytla šance zahrát si znovu proti tak kvalitnímu soupeři, tak se dá takto daleká cesta zvládnout. „Ano, v takovém případě to mění situaci,“ potvrdil.

A je to tady! Došlo k dohodě a Karvinští tak znovu po roce míří k zvučnému soupeři, se kterým naposledy remizovali 1:1. O remízu se 28. června 2014 postaral čtyři minuty před koncem Václav Cverna. Ten je momentálně na zkoušce v polském klubu GKS Belchatów a do zápasu zcela jistě nezasáhne. Wisla má za sebou prozatím, stejně jako Karviná, dva přípravné duely – na výhru však zatím stále čeká. V prvním svěřenci Kazimierze Moskala prohráli v Popradě s Košicemi 0:1 a následně pouze remizovali doma se Sosnowiecem 1:1.

Utkání Wisla Kraków SA – MFK OKD Karviná startuje ve středu 8. července v 11 hodin. Průběh zápasu sledujte na ONLAJNECH.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo