Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2020

Dávid Guba prodloužil smlouvu a Roman Haša už patří MFK

Slovenský ofenzivní záložník Dávid Guba se dohodl na nové smlouvě a číslo 17 tak bude v Karviné dál oblékat. U Romana Haši byly úspěšně dokončeny administrativní věci a je oficiálně další novou tváří MFK Karviná.

Dávid Guba

Slovenský fotbalista začíná v Karviné „kroutit“ třetí sezónu. V té minulé jej bohužel trápily zdravotní problémy se zády a kvůli tomu zasáhl jen do dvanácti zápasů – z gólu se neradoval. „S Dávidem jsme se domluvili na prodloužení smlouvy o jeden rok. Osobně mu přeji, ať je zdravý. Když bude zdravotně v pořádku, tak nám určitě pomůže,“ konstatoval sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Devětadvacetiletý hráč si důvěru vedení klubu váží. „Věřím, že nová sezóna bude lepší po osobní i týmové stránce. Klubu děkuji za důvěru i nabídku nové smlouvy, vážím si toho. Bylo by fajn, kdybychom hráli v tabulce výše a neměli záchranářské starosti. Samotný klub i fanoušci si to zcela jistě zaslouží,“ uvedl Dávid Guba.  

Roman Haša

Odchovanec Slovácka Roman Haša je zkušený útočník, byť v nejvyšší české soutěži má odkopáno pouze 16 utkání a vstřelen jediný gól. Naposledy nastoupil v první lize 23. srpna 2014 za Slovácko na stadionu Hradce Králové.

Vedení klubu oslovil svou fazónou na Slovensku, kde v dresu Skalice dva roky po sobě opanoval tabulku střelců. „Roman má fantastická čísla. Ale pochopitelně rozdíl mezi druhou slovenskou ligou a naší nejvyšší soutěží je obrovský, což určitě tuší i on sám. Domluvili jsme se s ním na dvouleté smlouvě,“ podotkl Vlk k fotbalistovi, který si v posledních dvou sezónách drží průměr gólu na zápas (29 utkání a 29 gólů). V sezóně 2017/2018 dal dokonce 14 gólů v jedenácti duelech za Skalicu. 

Trenér Jarábek i klubové vedení věří v jeho schopnosti, protože evidentně góly tento sedmadvacetiletý útočník střílet umí. „Věříme, že se prosadí i v české lize, byť to bude mít hodně těžké,“ zakončil sportovní ředitel MFK. Sám fotbalista nad nabídkou dlouho neváhal. „Když se Karviná ozvala, nebylo nad čím přemýšlet. Do ligy se vracím po šesti letech a moc se těším,“ uvedl Roman Haša.Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo