Generální partner
Světlý režim
17. květen 2020

Dávid Guba: Na Třinec se mi daří, mohl by postoupit do ligy

Záložník Dávid Guba se v sobotním přípravném zápase v Třinci uvedl pěkným gólem, když suverénně zakončil vybídnutí od Martina Vlachovského. V rozhovoru promluvil o blížícím se restartu, koronaviru i testech, které jsou před restartem FORTUNA:LIGY povinné.

Dávide, v sobotu v Třinci jste se uvedl pěkným gólem, kterým jste snížil na 1:2. To by i vám osobně mohlo pomoct, souhlasíte?
Snad ano. Navíc na Třinec se mi daří, poslední svůj gól před zraněním jsem vstřelil právě tomuto soupeři v září minulého roku – šlo o přípravný zápas v Jablunkově. Proti Třinci mi to jde, ale doufám, že se s ním budeme potkávat pouze v přípravných duelech, anebo vlastně by mohl postoupit do FORTUNA:LIGY, to by bylo úplně nejlepší (úsměv).

V Třinci jste byl kapitánem, pásku jste měl i chvíli v pátečním zápase proti Baníku. Chystáte se přihodit něco do pokladny?
To nevím, kapitánem už jsem byl. Takže spíš ne. Ale při střídání jsem pásku předal Martinovi Vlachovskému, takže ten by mohl něco dát (smích).

Během dvou dnů máte v nohou přes devadesát minut. Je to pro vás v tuto chvíli důležité před blížícím se restartem, navíc po zranění?
Samozřejmě, protože se všichni včetně mě potřebujeme co nejlépe nachystat. Za příležitost v obou zápasech jsem vděčný. Cítil jsem se fajn, určitě lépe než na přelomu února a března, kdy jsem naskočil do zápasů za B-tým.

Vy jste asi jediný, komu přišla koronavirová pauza vhod, že?
Je pravda, že mi to mohlo, doháněl jsem kondiční manko. Ještě to ale není úplně top. Musím dál makat a přesvědčit trenéry, že se mnou můžou počítat.

Jak je vlastně důležité odehrát před obnoveným startem FORTUNA:LIGY několik přípravných zápasů?
Je to důležité pro nás všechny, abychom byli pořádně připraveni. Duel s Baníkem se kvalitou podobal ligovému zápasu. Ale až samotný start nás prověří. Sám jsem také zvědavý na různá opatření a doporučení – neradovat se společně z gólu atd. Pro všechny to bude něco nového, ale pro mě osobně bude hodně těžké udržet emoce, když například vstřelíme gól.  

Jste rádi, že po několika týdnech konečně víte, kdy dojde k obnovení soutěže?
Hlavně jsou rádi trenéři, kteří tomu můžou uzpůsobit tréninkový proces. Ale jasně, tušili jsme, kdy by se asi mohlo případně začít a nyní už je to jasné. Je to fajn a nachystáme se na to.

Aby vše bylo v pořádku a mohli jste hrát, tak každý hráč i člen realizačního týmu musí projít testy na COVID-19 s negativním výsledkem. „První kolo“ máte za sebou. Jaké to bylo?
Dost nepříjemné, co si budeme povídat. Vatový tampónek vám zavedou hluboko do nosu, až vám vystřelí slzy. Ale zvládli jsme to, podstoupit to musíme, takže se není o čem bavit. Přeji si, ať jsou všechny testy negativní, abychom mohli zase hrát.     

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii