Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2022

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Davide, máte za sebou první zápas v dresu Karviné. Jak se vám hrálo?
Myslím, že na to, jak krátce tady jsem, tak to nebylo špatné. Vždy říkám, že to může být lepší a určitě to platí i pro tentokrát. Komunikace, návyky a nějaké automatismy ještě nebyly nejlepší, ale věřím, že každým dnem si to sedne.

Ještě minulou neděli jste stihl v barvách Liptovského Mikuláše odehrát celý zápas v Dunajské Stredě…
…ano, liga začala na Slovensku dříve než tady. Po zápase už to nabralo rychlý spád, i když celý transfer se řešil už během léta. Nakonec všechno dobře dopadlo a jsem rád, že tady můžu být.

V týmu budete působit s bratrem Adamem. Hrálo to velkou roli v rozhodování?
Hrálo, ale ne zásadní. Bratr mi klub, zázemí i prostředí vychválil. A musím říct, že měl pravdu. Pro mě osobně je strašně důležitý tréninkový proces a ten mi také vychválil. To všechno byly důvody, proč jsem tady přišel (úsměv).

Tréninkový proces v Karviné je tedy podle vás na vyšší úrovni než v Liptovském Mikuláši?
Odtrénoval jsem tady prozatím pouze dva dny, ale ano. Ta úroveň je výš, než na co jsem byl doteď zvyklý.


Jste rád, že jste opět v jednom týmu s Adamem?
Pochopitelně! Ne každému se toto podaří – být v jednom klubu, v jednom týmu se sourozencem. A vidíte, mně se to povedlo už podruhé (smích).

Druhou českou ligu znáte, máte s ní čerstvou zkušenost, neboť na jaře jste hrál v Jihlavě a byl její třetí nejlepší střelec. Proč jste nezůstal?
Je pravdou, že půl sezóna v Jihlavě mi sedla, dal jsem čtyři góly. Měli na mě opci, ale nedomluvili jsme se na podmínkách. Přesto chci Jihlavě takto na dálku poděkovat za příležitost.

V létě jste se vrátil do Liptovského Mikuláše. Chtěl jste zůstat nebo vás to táhlo ven?
Abych byl upřímný, tak jsem nechtěl zůstat. Hledal jsem nové angažmá a znovu opakuji, že jsem moc rád, že to je Karviná, která o mě měla zájem. Navíc v Česku se mi líbí, znám druhou nejvyšší soutěž a vím, co nás čeká. Soupeře znám!

Navíc vzájemný duel s Jihlavou je hned ve čtvrtém kole.
Na ten zápas se fakt těším. S klukama i realizačním týmem jsem měl velmi dobrý vztah. Bude to pro mě určitě specifický zápas a už se na to těším.

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná