Generální partner
Světlý režim
10. březen 2014

Debutant Koutný: Druhá liga je těžší, než jsem čekal

Dvaadvacetiletý Václav Koutný se ke karvinskému týmu připojil až minulý týden před generálkou s Hradcem Králové. V nedělním derby proti Frýdku-Místku vyběhl na trávník v základní sestavě ve stoperské dvojici společně s Václavem Cvernou.

První ostrý zápas v karvinském dresu máte za sebou. Jak byste ho zhodnotil?

Z osobního pohledu musím říct, že tak těžké jsem to nečekal. Co se týče pohledu týmu, tak remízu musíme brát. Všichni viděli, že Frýdek byl u všeho o krok dřív, byl aktivnější a agresivnější. Střed hřiště u nás bohužel neexistoval.

Proč? Určitě jste měli do trenéra informace, co by na Valcíře mělo platit. Nebo vás něčím překvapili?

Nevím. Ničím nás nepřekvapili, přesto jsme nehráli vůbec dobře. Trenér nás upozorňoval, že jsou silní hlavně v osobních soubojích, ale předčili nás takřka ve všem.

Za bod můžete děkovat brankáři Pindrochovi…

…to ano, chytal výborně a bod máme hlavně díky němu.

Už po čtvrthodině jste viděl žlutou kartu. To je pro stopera velká zkouška pro zbytek zápasu. Vnímal jste to, že se musíte víc hlídat, abyste neoslabil tým?

Vnímal jsem to a šlo o to, abych neudělal nějaký zbytečný faul. V poločase jsme měli hned tři obránci po žluté kartě a ve druhé půli dostal kartu i Venca Cverna. Aspoň, že jsme to dohráli bez komplikací.

Říkal jste, že pro vás osobně to byl těžký zápas. Zkušenosti máte ze slovenské Senice a především z Gambrinus ligy, kde jste v barvách Sigmy Olomouc odehrál na podzim jedenáct zápasů. V čem je Fotbalová národní liga jiná?

Po prvním odehraném zápase to nejde tak říct. Gambrinus liga je ale víc techničtější a hraje se hodně po zemi. Tady je naopak více osobních soubojů. Musím přiznat, že druhá liga je těžší než jsem očekával.

Do Karviné jste přišel na hostování do konce sezóny. Jak probíhala jednání a proč jste se rozhodl zakotvit tady?

Se sportovním manažerem panem Vlkem jsem byl nějakou dobu v telefonickém kontaktu. V Olomouci jsem se s vedením nedohodl a nepočítali se mnou. Měl jsem i něco ze Slovenska, ale nedopadlo to. Jsem tedy rád, že můžu být tady. Jen se musíme zlepšit a přivést body z dalšího zápasu v Ústí nad Labem.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo