Generální partner
Světlý režim
10. březen 2014

Debutant Koutný: Druhá liga je těžší, než jsem čekal

Dvaadvacetiletý Václav Koutný se ke karvinskému týmu připojil až minulý týden před generálkou s Hradcem Králové. V nedělním derby proti Frýdku-Místku vyběhl na trávník v základní sestavě ve stoperské dvojici společně s Václavem Cvernou.

První ostrý zápas v karvinském dresu máte za sebou. Jak byste ho zhodnotil?

Z osobního pohledu musím říct, že tak těžké jsem to nečekal. Co se týče pohledu týmu, tak remízu musíme brát. Všichni viděli, že Frýdek byl u všeho o krok dřív, byl aktivnější a agresivnější. Střed hřiště u nás bohužel neexistoval.

Proč? Určitě jste měli do trenéra informace, co by na Valcíře mělo platit. Nebo vás něčím překvapili?

Nevím. Ničím nás nepřekvapili, přesto jsme nehráli vůbec dobře. Trenér nás upozorňoval, že jsou silní hlavně v osobních soubojích, ale předčili nás takřka ve všem.

Za bod můžete děkovat brankáři Pindrochovi…

…to ano, chytal výborně a bod máme hlavně díky němu.

Už po čtvrthodině jste viděl žlutou kartu. To je pro stopera velká zkouška pro zbytek zápasu. Vnímal jste to, že se musíte víc hlídat, abyste neoslabil tým?

Vnímal jsem to a šlo o to, abych neudělal nějaký zbytečný faul. V poločase jsme měli hned tři obránci po žluté kartě a ve druhé půli dostal kartu i Venca Cverna. Aspoň, že jsme to dohráli bez komplikací.

Říkal jste, že pro vás osobně to byl těžký zápas. Zkušenosti máte ze slovenské Senice a především z Gambrinus ligy, kde jste v barvách Sigmy Olomouc odehrál na podzim jedenáct zápasů. V čem je Fotbalová národní liga jiná?

Po prvním odehraném zápase to nejde tak říct. Gambrinus liga je ale víc techničtější a hraje se hodně po zemi. Tady je naopak více osobních soubojů. Musím přiznat, že druhá liga je těžší než jsem očekával.

Do Karviné jste přišel na hostování do konce sezóny. Jak probíhala jednání a proč jste se rozhodl zakotvit tady?

Se sportovním manažerem panem Vlkem jsem byl nějakou dobu v telefonickém kontaktu. V Olomouci jsem se s vedením nedohodl a nepočítali se mnou. Měl jsem i něco ze Slovenska, ale nedopadlo to. Jsem tedy rád, že můžu být tady. Jen se musíme zlepšit a přivést body z dalšího zápasu v Ústí nad Labem.

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii