Generální partner
Světlý režim
10. březen 2014

Debutant Koutný: Druhá liga je těžší, než jsem čekal

Dvaadvacetiletý Václav Koutný se ke karvinskému týmu připojil až minulý týden před generálkou s Hradcem Králové. V nedělním derby proti Frýdku-Místku vyběhl na trávník v základní sestavě ve stoperské dvojici společně s Václavem Cvernou.

První ostrý zápas v karvinském dresu máte za sebou. Jak byste ho zhodnotil?

Z osobního pohledu musím říct, že tak těžké jsem to nečekal. Co se týče pohledu týmu, tak remízu musíme brát. Všichni viděli, že Frýdek byl u všeho o krok dřív, byl aktivnější a agresivnější. Střed hřiště u nás bohužel neexistoval.

Proč? Určitě jste měli do trenéra informace, co by na Valcíře mělo platit. Nebo vás něčím překvapili?

Nevím. Ničím nás nepřekvapili, přesto jsme nehráli vůbec dobře. Trenér nás upozorňoval, že jsou silní hlavně v osobních soubojích, ale předčili nás takřka ve všem.

Za bod můžete děkovat brankáři Pindrochovi…

…to ano, chytal výborně a bod máme hlavně díky němu.

Už po čtvrthodině jste viděl žlutou kartu. To je pro stopera velká zkouška pro zbytek zápasu. Vnímal jste to, že se musíte víc hlídat, abyste neoslabil tým?

Vnímal jsem to a šlo o to, abych neudělal nějaký zbytečný faul. V poločase jsme měli hned tři obránci po žluté kartě a ve druhé půli dostal kartu i Venca Cverna. Aspoň, že jsme to dohráli bez komplikací.

Říkal jste, že pro vás osobně to byl těžký zápas. Zkušenosti máte ze slovenské Senice a především z Gambrinus ligy, kde jste v barvách Sigmy Olomouc odehrál na podzim jedenáct zápasů. V čem je Fotbalová národní liga jiná?

Po prvním odehraném zápase to nejde tak říct. Gambrinus liga je ale víc techničtější a hraje se hodně po zemi. Tady je naopak více osobních soubojů. Musím přiznat, že druhá liga je těžší než jsem očekával.

Do Karviné jste přišel na hostování do konce sezóny. Jak probíhala jednání a proč jste se rozhodl zakotvit tady?

Se sportovním manažerem panem Vlkem jsem byl nějakou dobu v telefonickém kontaktu. V Olomouci jsem se s vedením nedohodl a nepočítali se mnou. Měl jsem i něco ze Slovenska, ale nedopadlo to. Jsem tedy rád, že můžu být tady. Jen se musíme zlepšit a přivést body z dalšího zápasu v Ústí nad Labem.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii