Generální partner
Světlý režim
18. březen 2022

Desáté vzájemné prvoligové derby, Baník Ostrava-Karviná (so,15)

Ještě jedno utkání mají Karvinští na programu před reprezentační přestávkou - a zrovna to nejprestižnější proti ostravskému rivalovi.

Poprvé od 5. února, kdy šokovali celou fotbalovou veřejnost vítězstvím na Slavii, nastoupí svěřenci trenéra Bohumila Páníka k utkání v sobotním termínu. Autobusem jim cesta k soupeři, který má v tabulce o sedmatřicet bodů víc, bude trvat slabou půlhodinku – jde o nejkratší výjezd celé sezóny. „Říká se, že derby nemá favorita. A z vlastní zkušenosti, ať už ze Zlína či například z Baníku, to mohu jen potvrdit. Vždycky šlo o vyrovnaná utkání. Ostatně se to potvrdilo i na podzim, kdy jsme doma prohráli gólem z poslední minuty po standardní situaci,“ prohlásil asistent trenéra Jan Somberg.

Nejbližší spolupracovník hlavního kouče si moc dobře uvědomuje kvalitu soupeřova kádru, který má zdvojené posty. „At už nastoupí kdokoliv, tak Baník má velkou kvalitu. A vzhledem k tomu, jak široký mají kádr, tak předpokládám, že pro ně nebude problém nahradit distancovaného Kaloče s Ndefem,“ prohodil Somberg s tím, že na karvinské straně utkání určitě kvůli dohodě klubů vynechají Adam Jánoš s Ondřejem Chvějou.

Jaký vývoj utkání v Ostravě, kde s Bohumilem Páníkem Jan Somberg dva roky působil, očekává? Potřebujeme získávat body po jakémkoliv vývoji. Každopádně vím, co nás tam čeká a těším se. Musíme na to připravit i hráče, že tam bude výborná atmosféra. Kromě snad ještě Slavie lepší atmosféra v lize není. Věřím, že nás to všechny vyburcuje,“ dodal.

Kapitán a nejlepší střelec MFK Michal Papadopulos se na utkání proti svému mateřskému klubu těší. Říká, že pro všechny jeho spoluhráče i jeho samotného to bude velmi zajímavé utkání, na které může přijít hodně fanoušků. „I naši fanoušci přijedou, bude krásná atmosféra. Nevraživost mezi fanoušky není, mohl by to být hezký zápas s hezkou kulisou. Baník je kvalitní tým, má plno bodů, ale jeho hra není bůhvíjaká. My můžeme hrát s každým, ale nemáme výsledky. Budeme bojovat a věřit, že se to zlomí,“ řekl.

Ostravský Baník bojuje o poháry, aktuálně mu patří čtvrtá pozice. Silný a vyrovnaný kádr – to je obrovské plus současného Baníku. V zimní pauze byl ostravský klub velice aktivní na přestupovém trhu. Ať už směrem do klubu nebo ven.

Baník proměnil v přestup hostování Davida Lischky z pražské Sparty – to byla určitě zimní priorita. Dále přišli běloruský reprezentant Koncevoj, Falta, Chlumecký, Ekpai či mladíci Pojezný s Boulou. Naopak kádr slezského klubu opustili Sor, který září ve Slavii, Azevedo, Sanneh, Granečný, Potočný Cienciala či Jánoš s Chvějou, kteří působí v Karviné.

Podzimní vzájemný duel skončil vítězstvím favorita 2:1, když o výhře rozhodl v nastaveném čase útočník Klíma. V posledních šesti duelech se urodilo jedno vítězství MFK, dvě remízy a tři výhry ostravského klubu. Nejlepší střelci? Michal Papadopulos s pěti zásahy a Ladislav Almási s dvanácti trefami.

Utkání 26. kola FORTUNA:LIGY FC Baník Ostrava – MFK Karviná začíná na Městském stadionu v Ostravě v sobotu 19. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo