Generální partner
Světlý režim
2. říjen 2021

Desátý pokus o první vítězství, Karviná-Mladá Boleslav (ne,16)

V prvním říjnovém utkání hostí Karvinští tým z města automobilů. Zároveň půjde o poslední zápas před další reprezentační přestávkou, kterou by domácí rádi strávili na jiném než posledním místě tabulky.

Speciální zápas pro trenéry Jozefa Webera a Jana Baránka se blíží! Jejich svěřenci se už v neděli odpoledne pokusí výsledkově i herně zvednout a zažít první pocit vítězství v této sezóně. V týdnu padly pokuty a probíhaly pohovory kvůli neuspokojivé hře, výsledkům i nasazení. „Uděláme maximum pro to, abychom se fanouškům výkonem i výsledkem omluvili za poslední nepovedené zápasy. Celou přípravu na nedělní zápas jsme stáhli hlavně na nás, musí to být zápas především o nás a našem koncentrovaném a kvalitním výkonu,“ prohlásil trenér Jozef Weber.

První ligový zápas proti Mladé Boleslavi čeká na Antonína Křapku, který v klubu působil od čtrnácti let, v létě však posílil Karvinou. „Moc se na utkání těším a věřím, že vyhrajeme. Na úrovni první ligy to bude poprvé, co si zahraji proti Mladé Boleslavi. Bude to pro mě speciální zápas,“ má jasno Křapka, který v minulém kole vstřelil svůj první ligový gól za Karvinou. Dres Boleslavi oblékali v minulosti ještě další fotbalisté MFK Karviná - Marco Túlio, Daniel Bartl a Michal Papadopulos.

Středočeši pod vedením kouče Karla Jarolíma mají kádr nabitý zvučnými jmény, ale ani ta automaticky nezaručují úspěch. Pohled na tabulku to potvrzuje - Boleslav je s osmi body až dvanáctá. Středočeši v Karviné ještě nikdy v lize neprohráli, jejich nejlepším střelcem je čtyřgólový Milan Škoda. Bývalý kapitán pražské Slavia a jedna z ikon Slavie se před sezónou vrátil do Česka z tureckého angažmá v Rizesporu.

Mladá Boleslav v minulém zápase prohrála doma po bláznivém výsledku 3:5 a nepomohl ani hattrick Brazilce Ewertona, který před sezónou přišel z Pardubic. Naopak s mladoboleslavským dresem se v létě rozloučili například dva ofenzivní fotbalisté Jiří Klíma a exkarvinský Lukáš Budínský – oba posílili konkurenční ostravský Baník. Stálicí Středočechů je nestárnoucí devětatřicetiletý kreativní záložník Marek Matějovský. Formou hostování působí v Mladé Boleslavi karvinský Vojtěch Smrž.

Poslední vzájemný duel je z konce února, Boleslav doma zvítězila po gólech Ladry a Zmrhala 2:0.

Utkání 10. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Mladá Boleslav začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 3. října v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík. Pokladny stadionu se otevřou v 14:30 hodin a všechny důležité informace před návštěvou utkání najdou fanoušci ZDE.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná