Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2020

Do Karviné přestoupil Rajmund Mikuš z Jihlavy

Karvinští posilují dál. Jen tři dny před prvním zápasem nové sezóny se podařilo zfinalizovat transfer slovenského záložníka či útočníka Rajmunda Mikuše.

Kabina MFK přivítala na čtvrtečním dopoledním tréninku novou posilu z druholigové Jihlavy. Jde o čtyřiadvacetiletého slovenského fotbalistu Rajmunda Mikuše. Ofenzivní záložník začínal s fotbalem v Šamoríně, prošel Slovanem Bratislava, Šalou, Novým Městem nad Váhom a Dubnicí. V téměř šedesáti druholigových duelech nasázel čtyřiadvacet gólů a přidal osmnáct asistencí, čímž zaujal sportovní úsek Jihlavy, která ho angažovala minulý rok v létě.

A v první sezóně ve druhé nejvyšší české soutěži se rozhodně neztratil – ve čtyřiadvaceti zápasech se trefil hned šestkrát. Vedení klubu mělo poctivého fotbalistu v hledáčku, kvalitu potvrdil a vysloužil si dvouletý kontrakt s opcí. „Rajmund patřil mezi naše vytipované fotbalisty, Jihlavě v minulé sezóně pomohl. Jasně, rozdíl mezi první a druhou ligou tady je, ale přesto věříme, že se u nás prosadí. Jednání se táhla, proto jsem opravdu rád, že se podařilo vše dotáhnout ještě před prvním mistrovským utkáním,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.  

Jak vnímá Mikuše kouč Juraj Jarábek? „Rajmund je šikovný rychlostní typ. Na Slovensku měl výborná čísla, vyhlédla si ho Jihlava, kde před rokem zakotvil. Na Vysočině mu končila smlouva až za půl roku, ale díky dobré práci našeho sportovního ředitele se podařilo transfer zrealizovat už nyní. Pro nás je to určitě zajímavý typ fotbalisty, proto jsme si ho vybrali. Může hrát ze strany, ale nastupoval i v útoku. Jsme rádi, že je tady,“ podotkl Juraj Jarábek.

Šestigólový střelec uplynulé sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bere prvoligové angažmá jako velkou výzvu a posun v kariéře. „Na první ligové angažmá se moc těším a je to pro mě velká výzva. Sám jsem zvědavý, jak to všechno bude klapat,“ uvedla na úvod čerstvá posila.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo