Generální partner
Světlý režim
13. leden 2022

Do Karviné přestupuje Davit Kobouri

Gruzínský levonohý střední obránce Davit Kobouri přestoupil do MFK z Dinama Tbilisi. S vedením klubu se brzy čtyřiadvacetiletý fotbalista dohodl na podmínkách smlouvy a ve středu s týmem poprvé trénoval.

Vedení klubu společně s trenérem Páníkem usilovalo o stopera, leváka. Lovilo se až u východního okraje Černého moře a nakonec se podařilo uskutečnit tento transfer. „Je to hráč s výbornými parametry, kvalitní fotbalista, navíc levák. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace v týmu i na hřišti. Přeci jen naše liga je jiná než gruzínská,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Pro Kobouriho půjde o první zahraniční angažmá. Rodák z města Telavi vzdáleného asi 70 km od hlavního města Tbilisi hrával za místní Dinamo a byl i kapitánem týmu. Dinamo Tbilisi je osmnáctinásobný gruzínský mistr a vítěz Poháru vítězů pohárů ze sezóny 1980/1981. „Jde o moje první angažmá mimo Gruzii. Kromě středního obránce občas zaskočím i na levém kraji obrany. Jsem šťastný, že jsem tady, v klubu se mi líbí,“ řekl úvodem Davit Kobouri, který si vybral dres s číslem 23. Dodal ještě, že s trenérem Bohumilem Páníkem byl v kontaktu před příjezdem do Karviné.

Nejnovější karvinská posila se může pyšnit dvěma mistrovskými tituly s Dinamem Tbilisi či starty ve všech kategoriích mládežnických reprezentací. Kobouri má i zkušenosti z předkol evropských pohárových soutěží včetně Ligy mistrů.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo