Generální partner
Světlý režim
13. leden 2022

Do Karviné přestupuje Davit Kobouri

Gruzínský levonohý střední obránce Davit Kobouri přestoupil do MFK z Dinama Tbilisi. S vedením klubu se brzy čtyřiadvacetiletý fotbalista dohodl na podmínkách smlouvy a ve středu s týmem poprvé trénoval.

Vedení klubu společně s trenérem Páníkem usilovalo o stopera, leváka. Lovilo se až u východního okraje Černého moře a nakonec se podařilo uskutečnit tento transfer. „Je to hráč s výbornými parametry, kvalitní fotbalista, navíc levák. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace v týmu i na hřišti. Přeci jen naše liga je jiná než gruzínská,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Pro Kobouriho půjde o první zahraniční angažmá. Rodák z města Telavi vzdáleného asi 70 km od hlavního města Tbilisi hrával za místní Dinamo a byl i kapitánem týmu. Dinamo Tbilisi je osmnáctinásobný gruzínský mistr a vítěz Poháru vítězů pohárů ze sezóny 1980/1981. „Jde o moje první angažmá mimo Gruzii. Kromě středního obránce občas zaskočím i na levém kraji obrany. Jsem šťastný, že jsem tady, v klubu se mi líbí,“ řekl úvodem Davit Kobouri, který si vybral dres s číslem 23. Dodal ještě, že s trenérem Bohumilem Páníkem byl v kontaktu před příjezdem do Karviné.

Nejnovější karvinská posila se může pyšnit dvěma mistrovskými tituly s Dinamem Tbilisi či starty ve všech kategoriích mládežnických reprezentací. Kobouri má i zkušenosti z předkol evropských pohárových soutěží včetně Ligy mistrů.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo