Generální partner
Světlý režim
11. květen 2024

Do třetice všeho dobrého? Karviná-Zlín (ne,18)

Druhé nadstavbové kolo skončí v neděli v Karviné. V hlavním vysílacím čase se bude hrát o hodně - ve hře je vzdálení se poslední šestnácté pozici v tabulce. Oba soupeři se potkají znovu po čtrnácti dnech.

Fotbalisté MFK i realizační tým pevně věří, že je do obrovsky důležité domácí bitvy požene zaplněný stadion. Obě vzájemná utkání v základní části vyhráli Karvinští – doma 4:1 a ve Zlíně 1:0. Všechno se ale maže – toto je nadstavba. Bude to o bojovnosti, trpělivosti a hlavě. Kdo udělá méně chyb, bude úspěšnější,“ přemýšlel asistent Marek Bielan. Sám věří, že lidé si cestu na stadion najdou. Doufám, že v neděli přijdou a povzbudí nás v hojném počtu. Každý ligový zápas na našem stadionu by měl být svátkem. Aspoň já jsem to tak vždy bral. Vždyť některá větší města v naší republice ligu nehrají,“ podotkl správně a trefně.

Týmy se dokonale znají, přesto se realizační tým v týdnu znovu a znovu zaměřoval na taktické prvky. „Až na Hradec, kde jsme museli změnit nějaké věci kvůli červené kartě a posledních několik minut v Jablonci, to je dobré. Věřím, že nastavená taktika nám vyjde i v neděli,“ řekl Marek Bielan.

Celá kabina věří ve výhodu domácího prostředí. „V této fázi je lepší hrát doma, než cestovat do Zlína,“ přikývl. Kapitán Lukáš Budínský si rovněž uvědomuje důležitost utkání. „Jsme v pozici, že my prostě musíme vyhrávat! V neděli potřebujeme opravdu nutně vyhrát,“ podotkl čtyřgólový hráč, který všechny trefy v letošní sezóně vstřelil na domácím trávníku. Naváže na to i v neděli? „Rád bych, bylo by to super! Ale v naší situaci je jedno, kdo se trefí,“ usmál se.

Zlín vstoupil do nadstavby z 15. místa a v prvním duelu prohrál – v Pardubicích 0:2! Ševci mají v tabulce rovněž 25 bodů a v příštím týdnu budou hrát dvakrát doma – nejprve ve čtvrtek s Českými Budějovicemi a v neděli s Bohemians 1905.

Stále plátí, že nejlepším střelcem je šestigólový Vukadin Vukadinović, který působil i v Karviné. Karvinskou minulost mají i druhý gólman Matej Rakovan a křídelníci Lukáš Bartošák s Liborem Holíkem.


Utkání FINÁLE FORTUNA:LIGY ve Skupině o záchranu MFK Karviná - FC Zlín začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 12. května v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay. Pokladny stadionu budou otevřeny v 16:45. Bulletiny najdou fanoušci na pokladnách, u turniketů a samozřejmě také ve Fanshopu!

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo