Generální partner
Světlý režim
23. listopad 2021

Dohrávka slezského derby, Karviná-Baník Ostrava (st,17)

Oba týmy dohrají svůj zápas v rámci 12. kola, který se v řádném termínu nemohl odehrát kvůli nařízené izolaci a karanténě v karvinském týmu. Středeční utkání se už navíc bude hrát za zpřísněných podmínek!

Očekávaný zápas je tady! Karvinští i nadále čekají na první vítězství a bylo by krásné, kdyby toto prokletí zlomili zrovna v takovém utkání. Jenže soupeř je v první šestce, měl výborný vstup do sezóny, ale aktuálně už čtyři ligové zápasy nezvítězil. „Jenže pozor. V sobotu jsem byl v Ostravě na utkání s Plzní a Baník ve druhé půli ukázal, jakou má sílu. Myslím si, že to bude výborné utkání a věřím, že zabojujeme. A co nebylo v neděli, může být ve středu,“ narážel na smolnou porážku trenér Páník, jehož svěřenci přišli o bod v nastaveném čase.

Jestliže kouč Páník nechyběl na zápase Baníku proti Plzni, tak o den později si hostující trenér Smetana nemohl nechat ani utkání Karviné. Co se týče absencí, tak do slezského derby určitě nenaskočí Lukáš Čmelík, který v neděli viděl čtvrtou žlutou kartu v sezóně. U dalších hráčů visí otazník, zda nastoupí či nikoliv.

Speciální zápas čeká Michala Papadopulose, Petra Bolka i Daniela Bartla - všichni tři zkušení fotbalisté jsou totiž odchovanci ostravského týmu, ale nyní oblékají dres Karviné. Baníkovskou minulost mají i stoper Martin Šindelář a kouč Bohumil Páník, který v klubu s různými přestávkami strávil dohromady dvanáct nebo třináct let.

Jak se ohlíží za svým angažmá u A-týmu v období od března 2018 do prosince 2019? „Bylo velice vydařené. V době, kdy jsme měli spadnout a byli jsme odepisovaní, jsme se zachránili. A pak jsme skončili pátí, navíc jsme došli do finále poháru se Slavií, která byla těžko porazitelná. Hráli jsme pak se sedmým o Evropu. Bohužel jste měli smůlu, že se nám zranil De Azevedo, v té době náš klíčový hráč. A možná on nám chyběl. Nicméně to beru jako obrovsky úspěšné angažmá,“ prohlásil Páník.

Bodový rozdíl mezi oběma kluby je dvacet bodů, ale říká se, že derby nemá favorita a rozdíly se mažou. Baník v létě výrazně posílil. Trefou do černého se zdá být příchod Ladislava Almásiho z Ružomberku, v minulém zápase se zase trefil dvakrát Jiří Klíma, který dorazil z Mladé Boleslavi. Povedl se i tah s hostováním Davida Lischky z pražské Sparty. Suma sumárum - Ostravští mají silná kádr, zdvojené posty a silnou lavičku, z které v průběhu zápasu těží.

Na karvinský trávník poprvé v dresu soupeře zavítá Gigli Ndefe, hezkou, příjemnou a úspěšnou část kariéry strávil v Karviné Lukáš Budínský – ten do Ostravy přišel před sezónou s již zmíněný Jiřím Klímou. Kdo se do zápasu určitě nedostane? Odchovanec Jan Laštůvka, který se nedávno podrobil operačnímu zákroku. Poslední vzájemný duel se odehrál v Ostravě v rámci závěrečného 34. kola minulé sezóny – na konci května se plichtilo 1:1.

Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Baník Ostrava je na programu ve středu 24. listopadu v 17 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka. Pokladny stadionu se otevřou v 15:30 hodin a všechny důležité informace před vstupem na stadion najdou fanoušci ZDE.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná