Generální partner
Světlý režim
22. květen 2021

Domácí derniéra, Karviná-Teplice (ne,17)

Letošní sezóna je téměř u konce - zbývají poslední dva duely. Tím prvním bude domácí rozlučka proti Teplicím, které ještě nemají jistotu záchrany. Fotbalisté MFK se chtějí se svými fanoušky rozloučit na svém stadionu vítězstvím!

Domácí bilance je v této sezóně dosti mizerná – tři výhry, šest remíz a sedm porážek znamená v tabulce domácích zápasů až čtrnácté místo.

Na vylepšení reputace mají v neděli fotbalisté Karviné poslední šanci. „Chceme se s našimi fanoušky, kteří dorazí na stadion, loučit vítězstvím a dobrým výkonem. Myslím si, že Teplice nebudou kalkulovat, budou chtít tady určitě uspět. My ale zápas budeme chtít určitě zvládnout. Doma se nám příliš nedaří a chceme se vyhnout různým spekulacím,“ řekl jasně asistent trenéra Jan Baránek.

Trenéři nemusí řešit absence kvůli kartám, což je pozitivní. Minule na Slavii scházel i kapitán Michal Papadopulos. Vyběhne doma s kapitánskou páskou od začátku zápasu? „Pokud bude zdravotně v pořádku a připravený na zápas, tak bude hrát,“ usmál se tajemně Baránek.

Karvinští mají pětatřicet bodů a momentálně si „vyhřívají“ na dvanácté příčce tabulky. Je jasné, že nejlépe by při troše štěstí mohli skončit jedenáctí a při troše smůly třeba až patnáctí. Rozhodnou poslední dva zápasy.

Severočeské Teplice neprožívají vydařenou sezónu, dokonce jim reálně hrozí pád do druhé nejvyšší soutěže, kterou naposledy hrály v sezóně 1995/96. Od té doby jsou nepřetržitě mezi elitou. Nejhorším umístěním Teplic je třinácté místo z první sezóny v nejvyšší soutěži. Severočechy v této sezóně kromě covidu trápila celá řada zranění, což se promítlo do výsledků. Na konci listopadu skončil trenér Stanislav Hejkal a nahradil jej Radim Kučera.

První vzájemný zápas sice spadal do podzimní části, ale hrál se až na konci ledna, skončil dělbou bodů – Na Stínadlech se plichtilo 2:2, když Karvinští ve druhé půli dohnali dvoubrankové manko. Nejlepším střelcem Teplic je osmigólový Jakub Mareš. Stejně tref má na svém kontě i karvinský kapitán Michal Papadopulos. Z deseti vzájemných duelů hned pět vyhrály Teplice, čtyřikrát se zrodila remíza a jednou vyhráli Karvinští – to bylo při posledním zápase v Karviné, 23. února 2020 jasné vítězství 3:0!

Teplice mají na šestnáctou Příbram pětibodový náskok. Pokud Středočeši neporazí v souběžně hraném utkání nováčka z Pardubic, tak Teplice si můžou dovolit v Karviné i prohrát. Pokud ale Příbram vyhraje, tak se rozhodne až v posledním kole, kdy si to oba týmy rozdají v přímém souboji o holý prvoligový život.

Utkání 33. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Teplice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 23. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná