Generální partner
Světlý režim
30. červen 2017

Domácí prověrka! Na Kovoně s Górnikem Zabrze

První letní utkání v domácím prostředí čeká na svěřence Jozefa Webera. V sobotu dopoledne dorazí do Karviné nováček polské Ekstraklasy. Zápas začne v 11 hodin, vstupné činí 30 Kč.
Po středečním utkání s Cracovií Kraków čeká na karvinské hráče další polský tým, Górnik Zabrze. Víc než na soupeře, který je v nedalekém Rybniku na soustředění, se ale celý tým bude zaměřovat na sebe. K vypilování různých herních variant má přesně čtyři týdny. „Musíme také zapracovat na odstranění chyb, kterých se kluci dopouštěli v předchozích utkáních,“ podotkl asistent trenéra Josef Mucha.

Jestliže po remíze v Krakówě tvrdil, že někteří testovaní hráči už v sobotu hrát nebudou, tak se jeho slova naplnila – v kádru MFK Karviná už nefigurují Bosňan Dino Borjič z Kaiserslauternu ani příbramský Pavel Pilík.

Górnik Zabrze zvládl sezónu ve druhé nejvyšší polské soutěži skvěle díky mocnému finiši - série šesti výher v řadě zajistila „horníkům“ postup do Ekstraklasy. V kádru figuruje exkarvinský hráč dorostu U17 a U19 Maciej Ambrosiewicz, proto kterého tak bude sobotní zápas pikantní, nebo například jediný Čech – David Ledecký ze Znojma.

Polský mančaft pod vedením trenéra Marcina Brosze se v sobotu rozdělí na dvě skupiny, jedna skupina zůstává v Rybniku, kde má v plánu duel s FM, ta druhá dorazí do Karviné. Górnik prozatím stihl odehrát dva přípravné duely. V tom první zdolal jasně 5:0 celek Odra Miasteczko Slaskie, ve středu pak prohrál v Rybniku s Třincem 0:2.

Přípravné utkání MFK Karviná – Górnik Zabrze začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 1. července v 11 hodin. Vstupné bylo stanoveno na 30 Kč, permanentky nebudou pořadatelé akceptovat.
Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo