Generální partner
Světlý režim
20. leden 2023

Dorost U19 je v zápřahu a chystá se na druhou polovinu sezóny

Již téměř celý druhý týden přípravy mají za sebou dorostenecké kategorie včetně té nejsledovanější - devatenáctky! Plán pro nejbližší týdny a cíl do druhé poloviny sezóny přiblížil trenér Pavel Mazurek.

Velmi poctivě se na jarní část sezóny připravují svěřenci trenéra Pavla Mazurka hned od prvního dne přípravy (9. ledna). Během osmi týdnů přípravy je čeká na pět desítek tréninkových jednotek, šest přípravných duelů a únorové soustředění na Slovensku.

JEDEN TÝM = TŘI CÍLE! „Trénovat a hrát bez zranění, zachránit Celostátní dorosteneckou ligu a připravit hráče na přechod do mužského fotbalu,“ vyjmenoval trenér Mazurek. K tréninkům využívá ligový dorost Sportovní centrum Kovona i umělou trávu v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

Po podzimu se devatenáctka nachází až na 14. místě tabulky s patnácti body. Týmu věřím, kluci mají obrovskou důvěru a jejich odhodlání se stále zlepšovat je vidět každý den,“ dodal Pavel Mazurek.

První přípravný duel proti Dubnici byl kvůli počasí zrušen, příští týden se jede do Prahy k duelu s Bohemians 1905. Jarní část startuje první březnový víkend, Karvinští se představí v pražských Horních Počernicích proti Slavii.

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo