Generální partner
Světlý režim
27. září 2023

Druhá karvinská trenérská mise Juraje Jarábka

Po dvou a půl letech se zkušený slovenský trenér Juraj Jarábek vrací do známého prostředí a přebírá aktuálně patnáctý tým tabulky. Spolu s ním přichází i asistent Branislav Mráz.

Devět dnů po odvolání Tomáše Hejduška má Karviná (staro) nového kouče, který naposledy trénoval v Černé Hoře. „Jsem rád, že se povedlo s trenérem dohodnout na podmínkách a sobotní zápas s Libercem už povede on spolu s novým asistentem. Pozitivní a důležité je, že trenér velice dobře zná zdejší prostředí. Věřím, že pro celý tým to bude pozitivní impuls do nejbližších dnů a týdnů. Trenéru Jarábkovi i asistentu Mrázovi přeji hodně úspěchů,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

První karvinská štace Juraje Jarábka trvala šestnáct měsíců, v podzimní části sezóny 2020/2021 útočil s týmem na historické maximum – „stačilo“ v posledním podzimním kole porazit Pardubice a Karvinští by pod jeho vedením přezimovali na čtvrtém místě tabulky.


Po štaci v Karviné následovala angažmá v Seredi, ve Skalici a již zmíněné Černé Hoře, kde byl trenérem týmu FK Dečić Tuzi. Aktuálně čtvrtý tým tamní nejvyšší soutěže vedl ještě v sobotním vítězném utkání na půdě Arsenalu Tivat. „Přicházím tady jako domů a moc se těším. Poslední dny byly dost hektické, musel jsem v Černé Hoře ukončit smlouvu. Před pár dny jsem byl tam a dnes už jsem v Karviné,“ usmál se Juraj Jarábek.

Spolu s ním přichází do klubu i jeho blízký spolupracovník Branislav Mráz. „Jde o zkušeného borce, který má přehled, je to dobrý trenér a člověk. Spolupracovali jsme spolu i ve Zlatých Moravcích či Trnavě nebo naposledy v Černé Hoře,“ dodal Jarábek. První tréninkovou jednotku povede brzy jednašedesátiletý kouč ve středu odpoledne.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo