Generální partner
Světlý režim
28. červen 2022

Druhá letní prověrka - tentokrát v Polsku s Termalicou Nieciecza

Po sobotní cestě na Slovensko se výprava fotbalistů MFK vydá do Polska k utkání s týmem, které trénuje české duo a působí v něm hned několik, pro fanoušky, známých fotbalistů. V Goslaw Sport Center ve Wodzislawi-Slaski začne zápas ve středu od 18 hodin.

Přípravný zápas dvou týmů, které v uplynulé sezóně spadly z nejvyšší soutěže, se bude hrát v Goslaw Sport Centru, kde je výprava soupeře na soustředění. Trenéři MFK dají opět prostor dvěma kompletním jedenáctkám.

Během náročných dnů je pozitivní, že se necestuje nikam daleko, Wodzislaw-Slaski je od Karviné vzdálena zhruba pětatřicet minut autobusem. Hrát už nebudou Petr Buchta, který v Karviné nepokračuje, a Rajmund Mikuš. „V sobotu musel odstoupit, ale nebude to nic vážného, protože už běhá. Naopak naskočí Durosinmi s Tavaresem, kteří v Žilině nehráli,“ podotkl trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Šanci znovu dostanou i mladí hráči, kteří se seznamují s mužským fotbalem. „Je to pro ně obrovská škola, v Žilině to pro ně byl první zápas na takové úrovni. Určitě si další šanci zaslouží,“ řekl Hejdušek.

Celý tým je od pondělí v dočasném azylu na Bažantnici, kde má celý areál pro sebe včetně obou travnatých ploch. „Menším problémem je absence sauny a vířivky. I když v těchto dnech, kdy je kolem třiceti stupňů, to nemá smysl řešit. Například v pondělí kluci běhali kilometry kolem Karvinského moře a následně se šli ochladit do vody – naprostý perfekt! A ve čtvrtek máme domluvené letní koupaliště po dopoledním tréninku. Musím říct, že tady máme opravdu naprosto ideální podmínky pro kvalitní přípravu,“ doplnil trenér Hejdušek.

Tým z obce s méně než tisícovkou obyvatel bojoval do posledního kola o setrvání v Ekstraklase, ale nepodařilo se. I přes neúspěch zůstává „u kormidla“ české trenérské duo Radoslav Látal s Radimem Kučerou. V kádru jsou dva čeští hráči Michal Hubínek a Tomáš Poznar. Dále pak Bosňan Muris Mešanovič, který v Česku oblékal dres Slavie či Mladé Boleslavi, anebo exkarvinský Maciej Ambrosiewicz. Poláci mají za sebou už dva přípravné duely - v prvním remizovali v Kielcích 1:1 a Liptovskému Mikuláši podlehli 1:2.

Přípravné utkání BB Termalica Nieciecza – MFK Karviná začíná v Goslaw Sport centru ve Wodzislawi-Slaski ve středu 29. června v 18 hodin. Z utkání bude živý STREAM.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo