Generální partner
Světlý režim
25. červen 2019

Druhý letní zápas ve středu v Zabrze

Karvinské fotbalisty čeká ve středu osmdesátikilometrový výjezd do polského Zabrze k přípravnému utkání s místním Górnikem.

Karvinský tým najel po sobotním utkání a nedělním volnu zase na dvoufázový dril, tentokrát už ale v domácích podmínkách. I v tropickém počasí ždímá trenér Straka své svěřence na maximum, start ligy se rychle blíží. „Děláme dál silové i herní věci. Je to náročné, ale na hráčích je pořád vidět chuť pracovat. Jeví se dobře,“ prohlásil asistent Marek Bielan

Kádr je momentálně široký, čítá třicítku hráčů. Zúžení přijde na řadu nejspíš na konci týdne. Navíc se ještě rozrostl o tři další fotbalisty. V úterý podepsal smlouvu v Karviné Marek Hanousek a na testy dorazili vysoký stoper Martin Kouřil z Varnsdorfu a Holanďan Gigli Ndefe, což je krajní obránce. Dají trenéři stejně jako v sobotu šanci dvěma kompletním jedenáctkám? „Potřebujeme kluky ještě vidět. Většina z nich bude ve středu opět hrát poločas, někteří možná trochu déle. Uvidíme,“ uvedl Bielan.

Sobotní soupeř je pro karvinské fanoušky známý - s Górnikem se hráči MFK potkávají pravidelně. Naposledy se tak stalo na den přesně před rokem – 26. června 2018 vyhráli Karvinští doma 3:1. Górnik skončil v uplynulé sezóně Ekstraklasy až jedenáctý. V letním přípravném období má za sebou polský celek jedno přípravné utkání, když zdolal GKS Katowice 2:0.

Přípravné utkání Górnik Zabrze – MFK Karviná začne v Arena Zabrze ve středu 26. června v 10:30 hodin. Vstupné stanovil domácí klub ve výši 5 zlotých za osobu.   

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo