Generální partner
Světlý režim
12. únor 2016

Duel s Hlučínem před odjezdem na soustředění

Už osmý přípravný zápas mají před sebou karvinští fotbalisté. V sobotu dopoledne změří síly v domácím prostředí proti Hlučínu.

Teprve podruhé během šesti týdnů přípravy Karvinští nehráli v týdnu dvě utkání. Věnovali se herním věcem a vrchol týdne přijde v zápase s Hlučínem. „V něm ještě naposled prostřídáme více hráčů,“ upozornil trenér Jozef Weber.

V neděli bude následovat zasloužené volno a v pondělí pak odjezd do Břeclavi. Proti třetiligovému soupeři by to chtělo před změnou prostředí se pozitivně naladit a vyhrát, jelikož na konci listopadu si Hlučín odvezl remízu 1:1. Nic na tom nemění ani skutečnost, že domácí trenéři v tomto zápase zkoušeli vytipované hráče doplněné o ty méně vytěžované.   

Hlučínu patří po podzimu pátá příčka v MSFL, což je velmi solidní umístění. Přesto v dosavadním průběhu přípravy na sebe upozornil, pro něj zrovna nepříliš pozitivně, když schytal neskutečný debakl 2:13 od Frýdku-Místku, který bude na jaře tvrdě bojovat o záchranu ve Fotbalové národní lize. Dle dostupných informací Valcíři rozebírali nebohého soupeře doslova jako lego.

Svěřenci trenéra Valachoviče v přípravě odehráli čtyři zápasy - s juniorkou Baníku (2:2), už zmíněným FM (2:13), se Senicí (0:4) a Wislou Pulawy (2:2). Utkání MFK OKD Karviná – FC Hlučín začíná na umělé trávě SC Kovona v sobotu 13. února v 10:30 hodin. Vstup je zdarma.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo