Generální partner
Světlý režim
14. únor 2020

Důležitý domácí start ligového jara, Karviná-Zlín (so,14:30)

Po dvou měsících se znovu jde v Karviné na prvoligový fotbal. Veledůležitý zápas čeká svěřence trenéra Juraje Jarábka v sobotu odpoledne proti Zlínu.

Začít vyhrávat v domácím prostředí a posouvat se tabulkou vzhůru. To je plán fotbalistů MFK, kterým startuje jarní část soutěže. Do konce základní části zbývá deset kol, potom bude následovat pětikolová nadstavba. „Čeká nás šest domácích a čtyři venkovní utkání. Jsme optimisté. Domácí zápasy musíme začít zvládat, protože série bez domácího vítězství je hrozně dlouhá,“ řekl hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.  

Karvinští opravdu nutně potřebují body, na krásu se nehraje. Poslední Příbram má také třináct bodů, jen horší skóre. „První čtyři kola, z kterých hned třikrát hrajeme doma, můžou napovědět. Všechno podřídíme zisku bodů, ty jsou priorita. Nepůjde asi o žádnou krásu, ale na tu se fotbal nehraje,“ prohlásil bojovně.

Z pětadevadesáti procent má Jarábek o sobotní sestavě jasno, do hry určitě nezasáhne dlouhodobě zraněný Dávid Guba. „Hráči se musí dobře mentálně připravit. Chceme zvítězit, získat tři důležité body a udělat radost našim fanouškům,“ dodal Juraj Jarábek, kterého trápí pouze špatná koncovka jeho svěřenců. Vždyť v osmi přípravných duelech vstřelili pouhých šest gólů a v posledních dvou duelech vyšli gólově úplně naprázdno. „Aspoň šlape obrana s brankářem, to je dobrý signál. Na tréninku neustále pracujeme na zakončení a zkoušíme různé varianty. Snad se probudíme v sobotu,“ přeje trenér MFK. Kapitánem týmu byl zvolen nejzkušenější z kabiny Marek Janečka.

Zlín má o osm bodů více, hodně si pomohl dvěma domácími výhrami na konci podzimní části v 18. a 20. kole. A protože „s jídlem roste chuť“, vyhlásili ve Zlíně útok na první desítku. Pomoci k tomu má několik nových tváří – obránce Dominik Simerský z Opavy, útočník Lamin Jawo z Jihlavy či exjihlavský a exjablonecký Davis Ikaunieks. Ve Zlíně se rozloučili s několika hráči, z těch nejznámějších lze jmenovat Josefa Hnaníčka či Lukáše Železníka. Na soupisce nefiguruje ani Tomáš Wágner, kterého karvinský fanoušek velice dobře zná, protože se vrátil zpět do Mladé Boleslavi. V sobotu je téměř vyloučený start Tomáše Poznara kvůli zranění, i když kdo ví…

Na zlínské Letné to na podzim dopadlo pro Karvinou skvěle, když si odvezla všechny body za vítězství 4:1. Do té doby platilo známé pořekladlo „můj dům, můj hrad.“ Karvinští by rádi potvrdili, že právě na domácím trávníku proti zlínským ševcům umí.

V předchozích třech prvoligových sezónách si Zlín neodvezl z Karviné ani bod a dokonce ani neskóroval. „Bylo by fajn to zopakovat. Pamatuji si zápas před dvěma lety, když jsme v Karviné prohráli 0:4! Nyní jsem na druhé straně a měl bych radost, kdyby se to povedlo. Body nutně potřebujeme a vítězství dlužíme i našim fanouškům,“ usmál se ofenzivní záložník Vukadin Vukadinović, jenž považuje zlínské angažmá ve své kariéře za nejvydařenější.

Utkání 21. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Fastav Zlín začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 15. února ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin a k dispozici budou vstupenky na duel s Teplicemi, který se hraje příští neděli. Na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů bude k mání zdarma Klubový bulletin MFK Karviná.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo