Generální partner
Světlý režim
14. únor 2020

Důležitý domácí start ligového jara, Karviná-Zlín (so,14:30)

Po dvou měsících se znovu jde v Karviné na prvoligový fotbal. Veledůležitý zápas čeká svěřence trenéra Juraje Jarábka v sobotu odpoledne proti Zlínu.

Začít vyhrávat v domácím prostředí a posouvat se tabulkou vzhůru. To je plán fotbalistů MFK, kterým startuje jarní část soutěže. Do konce základní části zbývá deset kol, potom bude následovat pětikolová nadstavba. „Čeká nás šest domácích a čtyři venkovní utkání. Jsme optimisté. Domácí zápasy musíme začít zvládat, protože série bez domácího vítězství je hrozně dlouhá,“ řekl hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.  

Karvinští opravdu nutně potřebují body, na krásu se nehraje. Poslední Příbram má také třináct bodů, jen horší skóre. „První čtyři kola, z kterých hned třikrát hrajeme doma, můžou napovědět. Všechno podřídíme zisku bodů, ty jsou priorita. Nepůjde asi o žádnou krásu, ale na tu se fotbal nehraje,“ prohlásil bojovně.

Z pětadevadesáti procent má Jarábek o sobotní sestavě jasno, do hry určitě nezasáhne dlouhodobě zraněný Dávid Guba. „Hráči se musí dobře mentálně připravit. Chceme zvítězit, získat tři důležité body a udělat radost našim fanouškům,“ dodal Juraj Jarábek, kterého trápí pouze špatná koncovka jeho svěřenců. Vždyť v osmi přípravných duelech vstřelili pouhých šest gólů a v posledních dvou duelech vyšli gólově úplně naprázdno. „Aspoň šlape obrana s brankářem, to je dobrý signál. Na tréninku neustále pracujeme na zakončení a zkoušíme různé varianty. Snad se probudíme v sobotu,“ přeje trenér MFK. Kapitánem týmu byl zvolen nejzkušenější z kabiny Marek Janečka.

Zlín má o osm bodů více, hodně si pomohl dvěma domácími výhrami na konci podzimní části v 18. a 20. kole. A protože „s jídlem roste chuť“, vyhlásili ve Zlíně útok na první desítku. Pomoci k tomu má několik nových tváří – obránce Dominik Simerský z Opavy, útočník Lamin Jawo z Jihlavy či exjihlavský a exjablonecký Davis Ikaunieks. Ve Zlíně se rozloučili s několika hráči, z těch nejznámějších lze jmenovat Josefa Hnaníčka či Lukáše Železníka. Na soupisce nefiguruje ani Tomáš Wágner, kterého karvinský fanoušek velice dobře zná, protože se vrátil zpět do Mladé Boleslavi. V sobotu je téměř vyloučený start Tomáše Poznara kvůli zranění, i když kdo ví…

Na zlínské Letné to na podzim dopadlo pro Karvinou skvěle, když si odvezla všechny body za vítězství 4:1. Do té doby platilo známé pořekladlo „můj dům, můj hrad.“ Karvinští by rádi potvrdili, že právě na domácím trávníku proti zlínským ševcům umí.

V předchozích třech prvoligových sezónách si Zlín neodvezl z Karviné ani bod a dokonce ani neskóroval. „Bylo by fajn to zopakovat. Pamatuji si zápas před dvěma lety, když jsme v Karviné prohráli 0:4! Nyní jsem na druhé straně a měl bych radost, kdyby se to povedlo. Body nutně potřebujeme a vítězství dlužíme i našim fanouškům,“ usmál se ofenzivní záložník Vukadin Vukadinović, jenž považuje zlínské angažmá ve své kariéře za nejvydařenější.

Utkání 21. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Fastav Zlín začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 15. února ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin a k dispozici budou vstupenky na duel s Teplicemi, který se hraje příští neděli. Na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů bude k mání zdarma Klubový bulletin MFK Karviná.

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii