Generální partner
Světlý režim
10. prosinec 2019

Dvě zlata a jeden bronz - přípravkám se dařilo!

Ani pár dnů před vánočními svátky malí fotbalisté MFK nezahálí a úspěšně se účastní halových turnajů. O víkendu cestoval tým U11 do Hluku, U10 do Bystřice pod Hostýnem a do Vyškova a přípravka U8 odehrála v domácím prostředí druhý turnaj v rámci (LMM) Ligy Malých Mistrů.
U11

Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. „Přesně takové zápasy chceme hrát, a proto dlouhé cesty rozhodně nelitujeme,“ prohlásil trenér týmu René Vicher.

Turnaj ovládlo Slovácko, Karvinští skončili na hezkém třetím místě. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Olivier Slazyk!

Výsledky: MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6.U10

První místo v sobotu v Bystřici pod Hostýnem a o den později první místo ve Vyškově u Brna! Přípravka U10 o víkendu dominovala na obou turnajích, kterých se zúčastnila.  

V sobotním Stanion Cupu si svěřenci Dávida Krále poradili ve skupině s Kroměříží 3:2, Kozlovicemi 7:0, Českou Vsí 7:0 a Zlínem B 6:2. Ve finále narazili na Zlín A a zvítězili 4:1. „Nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Boris Jezerčák,“ podotkl po celkovém vítězství trenér Král. 

V neděli ve Vyškově u Brna hráči MFK opět dominovali, dokonce porazili i dva účastníky finálového turnaje Ondrášovka Cup (Prostějov a Šumperk). V systému turnaje „každý s každým“ posbírali v sedmi duelech maximální počet 21 bodů při skóre 50:5 a oslavili jasný a zasloužený triumf.

Výsledky: MFK-Vyškov modrá 8:1, MFK-Kohoutovice 7:2, MFK-Ivančice 9:1, Šumperk 4:0, Zlaté Hory 6:1, Prostějov 9:0, Vyškov bílá 7:0.U8

V sobotu 7. prosince pokračovala na Kovoně série fotbalových turnajů Liga Malých Mistrů.  Do turnaje se společně s MFK Karviná U8 zapojily fotbalové školičky z blízkého okolí - MFK Havířov, Dolní Datyně, Gascontrol Havířov, Dětmarovice, Těrlicko a Bohumín.Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii