Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2021

Eldar Šehić novým hráčem Karviné

Jednadvacetiletý Bosňan, který nejčastěji operuje na pozici levého beka, prožil velice dobrou minulou sezónu v Željezničaru Sarajevo. Nyní se Eldar Šehić stěhuje do Karviné!

Pro mladého a perspektivního levonohého fotbalistu jde o první angažmá mimo Bosnu. Rodák ze Sarajeva se připojil k týmu a bude se s ním postupně seznamovat. „Eldar je moderní typ obránce, který umí zaútočit. Navíc má výbornou levačku. Nyní bude potřeba, aby se sžil s prostředím a zvykl si na českou ligu. Pokud to zvládne, tak bude velice platným hráčem,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk s tím, že délku kontraktu nebude klub zveřejňovat.

V Željezničaru Sarajevo zasáhl Eldar Šehić v minulé sezóně do osmnácti zápasů, šlo o jeho první sezónu v nejvyšší bosenské soutěži, která nese název Premier league. Navíc je to člen reprezentační jednadvacítky. „Na konci sezóny rozvázal v Željezničaru smlouvu, proto jsme mohli tento transfer zrealizovat. Jsem rád, že se všechny náležitosti povedly dotáhnout do úspěšného konce. Nezbývá než Eldarovi popřát hodně štěstí,“ doplnil Vlk. Navíc dodal, že Šehić se zná s bývalým hráčem MFK Benjaminem Čolićem, který aktuálně působí v Českých Budějovicích.

Kouč Jozef Weber přiznal, že o Šehiće usiloval klub už dříve. „Ale povedlo se to až nyní. Jsem rád, protože jsme potřebovali hráče na levou stranu hřiště. Eldar je perspektivní fotbalista a uvidíme, jak dlouho mu bude trvat přeorientovat se z bosenské ligy na českou. Přechod není jednoduchý, ale věřím, že to zvládne,“ uvedl.

První pocity samotného bosenského fotbalisty? Veskrze pozitivní. „Přijetí v klubu bylo skvělé. Podmínky pro práci jsou tady na nejvyšší úrovni, což jsem zjistil i na prvním tréninku – byl velmi dobrý. Už se nemůžu dočkat, až budu hrát před fanoušky, které tímto zdravím,“ řekl na úvod svého angažmá Eldar Šehić.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo