Mlade talenty

Faško: Věřím, že mám týmu co nabídnout

22.01.2019 | redakce
 

Faško: Věřím, že mám týmu co nabídnout Usměvavý a odhodlaný rvát se o šanci je záložník Michal Faško, který bude v MFK hostovat. Posledních šest měsíců bylo podle jeho slov těžkých na psychiku, ale všechno je zlé je k něčemu dobré...

 

Michale, od začátku přípravy jste s týmem. Jak se cítíte, jak na vás působí klub, stadion a celkově zázemí?
Všechno je úplně v pohodě. Mám za sebou těžký půlrok, je to pozitivní změna a jen doufám, že budu zdravý. Na jaře nás všechny čeká těžká práce. Musíme se dobře připravit.

Zmínil jste těžký půlrok. Můžete to blíže specifikovat?
Hostoval jsem ze švýcarského Grasshopper Curych v týmu Eintracht Braunschweig ve třetí německé lize. Celou dobu jsem byl zdravý, bohužel se někdy na přelomu září a října vyměnil trenér a to byl začátek konce. Měl své oblíbence, i přestože všichni včetně právě trenéra viděli, že se mi daří na tréninku a v prvním utkání za B-tým jsem dal gól a na dva přihrál. Nic se ale nezměnilo, další týden jsem s kondičním trenérem hrál bago.

Takže nápor na psychiku?
Jasně! Řešil jsem, co se děje, proč nedostávám šanci. Nikdo včetně mě tomu nerozuměl. Na druhou stranu to byla dobrá zkušenost, možná se nad tím za rok zasměju. Podzimní část v Německu končila ještě o týden později. Měl jste vůbec nějaké volno?
Končil jsem stejně jako tady v Česku. Bohužel mi umřel děda, jel jsem na pohřeb. V Braunschweigu mi vůbec nedělali problémy, pustili mě. Stejně se mnou nepočítali.

Tady byste měl mít pozici úplně jinou. Trenér Hrnčár vás trénoval v Ružomberku.
A vytáhl si mě už z dorostu v Banské Bystrici. Důvěra trenéra je důležitá, vždyť já jsem za posledních patnáct měsíců v zahraničí zažil sedm trenérů – to je snad rarita. S panem Hrnčárem jsme byli v kontaktu, volali jsme si pravidelně a zjišťoval, jaká je situace. Je fajn, když o vás trenér stojí, ale na druhou stranu nejsem Messi a musím si místo v základní sestavě vybojovat. Věřím, že mám týmu co nabídnout a pomůžu k záchraně ve FORTUNA:LIZE.

Znal jste se s někým z kabiny po příchodu na první trénink?
Z Podbrezové znám Lazara Djordjeviće a Jána Kriváka. Brezno, kde bydlím, je kousek právě od Podbrezové.  Právě Jánko mi pomáhal s adaptací tady. Ještě si vzpomínám na Tima Záhumenského, s ním jsem byl chvilinku v Banské Bystrici. 

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem