Mlade talenty

Faško: Věřím, že mám týmu co nabídnout

22.01.2019 | redakce
 

Faško: Věřím, že mám týmu co nabídnout Usměvavý a odhodlaný rvát se o šanci je záložník Michal Faško, který bude v MFK hostovat. Posledních šest měsíců bylo podle jeho slov těžkých na psychiku, ale všechno je zlé je k něčemu dobré...

 

Michale, od začátku přípravy jste s týmem. Jak se cítíte, jak na vás působí klub, stadion a celkově zázemí?
Všechno je úplně v pohodě. Mám za sebou těžký půlrok, je to pozitivní změna a jen doufám, že budu zdravý. Na jaře nás všechny čeká těžká práce. Musíme se dobře připravit.

Zmínil jste těžký půlrok. Můžete to blíže specifikovat?
Hostoval jsem ze švýcarského Grasshopper Curych v týmu Eintracht Braunschweig ve třetí německé lize. Celou dobu jsem byl zdravý, bohužel se někdy na přelomu září a října vyměnil trenér a to byl začátek konce. Měl své oblíbence, i přestože všichni včetně právě trenéra viděli, že se mi daří na tréninku a v prvním utkání za B-tým jsem dal gól a na dva přihrál. Nic se ale nezměnilo, další týden jsem s kondičním trenérem hrál bago.

Takže nápor na psychiku?
Jasně! Řešil jsem, co se děje, proč nedostávám šanci. Nikdo včetně mě tomu nerozuměl. Na druhou stranu to byla dobrá zkušenost, možná se nad tím za rok zasměju. Podzimní část v Německu končila ještě o týden později. Měl jste vůbec nějaké volno?
Končil jsem stejně jako tady v Česku. Bohužel mi umřel děda, jel jsem na pohřeb. V Braunschweigu mi vůbec nedělali problémy, pustili mě. Stejně se mnou nepočítali.

Tady byste měl mít pozici úplně jinou. Trenér Hrnčár vás trénoval v Ružomberku.
A vytáhl si mě už z dorostu v Banské Bystrici. Důvěra trenéra je důležitá, vždyť já jsem za posledních patnáct měsíců v zahraničí zažil sedm trenérů – to je snad rarita. S panem Hrnčárem jsme byli v kontaktu, volali jsme si pravidelně a zjišťoval, jaká je situace. Je fajn, když o vás trenér stojí, ale na druhou stranu nejsem Messi a musím si místo v základní sestavě vybojovat. Věřím, že mám týmu co nabídnout a pomůžu k záchraně ve FORTUNA:LIZE.

Znal jste se s někým z kabiny po příchodu na první trénink?
Z Podbrezové znám Lazara Djordjeviće a Jána Kriváka. Brezno, kde bydlím, je kousek právě od Podbrezové.  Právě Jánko mi pomáhal s adaptací tady. Ještě si vzpomínám na Tima Záhumenského, s ním jsem byl chvilinku v Banské Bystrici. 

• Víkendové výsledky mládeže MFK
včera - Zlín-U19 2:0, Zlín-U17 0:1.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
před 2 dny - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Šlo o vůbec první porážku ostravského klubu v celé sezóně. Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih utkání v Příbrami
12.5. - Jediný gól rozhodl duel v Příbrami - bohužel padl do sítě Martina Berkovce. Sestřih nejzajímavějších momentů sobotního utkání najdete ZDE.

• Sobotní výsledky mládeže
11.5. - U19-Příbram 2:2 (2:4np), Prostějov-U18 4:0, U17-Příbram 1:1 (3:1np), Prostějov-U16 1:3, U15-FM 2:2, U14-FM 0:8, U13-Přerov 12:1, U12-Přerov 13:4, Kravaře-st.žáci B 2:2, ml.žáci B-Kravaře 6:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem