Generální partner
Světlý režim
12. únor 2020

Filip Kubala bude do konce sezóny hostovat v Karviné

Karvinští získali posilu do ofenzivy v podobě kmenového hráče Slovácka. Dvacetiletý Filip Kubala zaujal sedmi podzimními góly v dresu Třince... V Karviné bude působit formou hostování.

Fotbalista pocházející z nedalekých Smilovic se s týmem připravuje od půlky ledna a má za sebou i soustředění v Turecku. Všechny administrativní úkony byly zdárně dokončeny a Filip Kubala tak oficiálně míří do Karviné na hostování do 30. června 2020, kde bude oblékat dres s číslem 28. 

Trenéři projevili o Kubalu zájem, protože se hodí do stylu, kterým se bude chtít tým prezentovat. „Je pro soupeře nebezpečný a v tréninku hodně pracovitý. Všichni bychom byli rádi, kdyby nám svými góly pomohl podobně jako na podzim Třinci, za který se trefil sedmkrát v patnácti zápasech,“ prohlásil asistent trenéra Petr Mašlej.     

Filip Kubala je rád, že je zpátky v nejvyšší soutěži, ve které doposud odkopal 35 zápasů a vstřelil 3 góly. „Liga je liga a jsem rád, že můžu v Karviné být. Už jsem tady na několika zápasech byl i na podzim, z Třince je to tady blízko, takže jsem nepřišel do neznámého prostředí. Určitě mi ke kroku o stupeň výš pomohly podzimní výkony a góly v dresu Třince,“ podotkl Kubala.

Celý kalendářní rok 2019 strávil mimo svůj kmenový klub. Jarní část minulé sezóny absolvoval v barvách Viktorie Žižkov, v létě se stěhoval už do zmíněného Třince. „Slovácko mě poslalo na hostování, abych pravidelně hrával. To se dařilo, dal jsem i nějaké góly. Pokusím se o to i v Karviné,“ slíbil ofenzivní fotbalista, který se nejlépe cítí na podhrotové pozici, ale může hrát i v útoku.Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.