Generální partner
Světlý režim
18. leden 2023

Finálové turnaje rozlosovány!

V úterý 17. ledna byly v Praze slavnostně rozlosovány základní skupiny finálových turnajů Poháru mládeže 2022/2023 Planeo Cupu. Z podzimních předkol a kvalifikací postoupily do finálových turnajů dva týmy MFK - mladší přípravka U8 a mladší žáci U13.

U8

Kluci z U8 pod vedením trenéra Jakuba Cisovského se představí na neoficiálním mistrovství republiky v termínu 3. a 4. června. Finálový turnaj bude hostit Uničov a Karvinští byli nalosovaní do skupiny B, která na první pohled nevypadá příliš atraktivně, ale o to těžší zápasy to budou.

Soupeři? FK Slavia Karlovy Vary, FK Náchod, FC Žďas Žďár nad Sázavou, SK Union Vršovice a Slovan Velvary. „Už se moc těšíme. Do té doby budeme v rámci tréninkových jednotek a samozřejmě i v zápasech pracovat jako doposud a nadále zlepšovat a rozvíjet fotbalové dovednosti,“ prohlásil trenér Cisovský s tím, že kvituje místo konání. „Uničov je pro nás určitě příznivá destinace, co se týče vzdálenosti,“ dodal s úsměvem.


U13

Úplně poslední vystoupení čeká na tomto neoficiálním mistrovství republiky hráče ročníku 2010. Po loňském osmém místě by moc rádi svěřenci trenéra Tomáše Červenky své umístění vylepšili. „Jako vždy jedeme zabojovat o postup do Zlaté skupiny, což značí skončit v základní skupině do druhého místa. Ale v této kategorii si již moc vybírat nelze. Na finálovém turnaji se představí všechny top týmy z Česka,“ podotkl Červenka.

Třináctku čeká ve skupině B Slovan Liberec, FTA (Football Talent Academy) Praha, Sparta Brno, Jablonec a Dukla Praha. Finále pro tuto věkovou kategorii je hned prvním v pořadí – 29. a 30. dubna ve Vysokém Mýtě.

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo