Generální partner
Světlý režim
7. listopad 2020

Fotbal je zpět, do Karviné míří Klokani! Karviná-Bohemians (ne,14)

Pětitýdenní půst je pryč, fotbalisté MFK se vrací na hřiště a pokusí se v domácím prostředí konečně vyhrát potvrdit vítězství z Brna. Před prázdnými tribunami přivítají v neděli odpoledne tým z hlavního města...

Ne zrovna oblíbený soupeř čeká na karvinské fotbalisty v prvním utkání po restartu soutěže. Karvinští čekají na vítězství nad týmem z pražských Vršovic (dokonce i vstřelený gól) téměř tři roky. Poslední výhra a gól se totiž datují k 2. prosinci 2017). Poslední dva vzájemné duely skončily bezbrankovou remízou. „Věřím, že nerozehranost kluci nahradí bojovností, chutí a elánem, že konečně hrají mistrovský zápas. Pět týdnů jsme bez ostrého i přípravného zápasu. Mohli jsme si zahrát pouze modelově mezi sebou, což ale není ideální,“ míní správně trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.  

Slovenský kouč považuje za mírnou výhodu, že s týmem začíná v domácím prostředí a odpadají tak aktuální problémy s cestováním, ubytováním apod. „Momentálně to vítám, ale nevyhneme se tomu a určitě to budeme postupem času řešit a sondovat situaci, jak to dělají ostatní týmy. Ovšem teď jsme se soustředili pouze na to, abychom se kvalitně připravili a přetavili tuhle výhodu v nedělní vítězství,“ uvedl Jarábek s tím, že by rád konečně prolomil neúspěšnou domácí sérii. Vždyť Karvinští čekají na domácí vítězství od března!


Soupeře z hlavního města vnímá šéf karvinské lavičky jako nepříjemného a sehraného. „Jsou dlouho pospolu, navíc posílili a velice zkušeného útočníka Tomáše Necida. Vrátil se jim Pulkrab a odešel pouze Mosquera. Bohemka měla výborný vstup do soutěže, Boleslavi nasázela čtyři góly. Počet bodů a navíc zápas k dobru hovoří jasně,“ uzavřel Juraj Jarábek téma Bohemians Praha 1905.

Kouč hostů Luděk Klusáček disponuje zajímavým kádrem, ovšem je otázka, jestli se všemi svými svěřenci bude moci pro zápas ve Slezsku počítat… Jak už bylo správně zmíněno karvinským trenérem, Klokani mají shodně devět bodů a skóre 7:7 – ovšem odložený zápas v Českých Budějovicích k dobru. 

Zvláštní pocity po příjezdu na stadion jistě bude mít odchovanec MFK David Puškáč. Na pár hodin se do známého prostředí vrátí také gólman Patrik Le Giang s Janem Vondrou. Oba v klubu v minulosti působili. Vondra navíc během nucené pauzy prodloužil s Bohemkou smlouvu až do konce příští sezóny.   

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 začne na prázdném Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 8. listopadu ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek.    

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná