Generální partner
Světlý režim
4. červen 2019

František Straka bude dál trenérem MFK

Vynikající a důležitá zpráva pouhé dva dny po záchraně FORTUNA:LIGY! Kouč František Straka se dohodl s vedením klubu na pokračování ve Slezsku a může tak navázat na práci, kterou započal v polovině března.
Přišel s cílem zachránit FORTUNA:LIGU a podařilo se! Den po této jistotě se vedení klubu sešlo s trenérem Františkem Strakou a bylo jasno. Karvinou dál povede zkušený jednašedesátiletý trenér. „Jsem rád, že jsme se s trenérem Strakou domluvili na pokračování naší spolupráce pro nadcházející sezónu,“ uvedl předseda klubu Ing. Jan Wolf.

Zároveň mu poděkoval za to, že v polovině března kývl na nabídku trénovat Karvinou s jasným cílem. „Přišel ve složitém období. Vážím si toho, že do toho s námi šel a zachránil pro klub i město nejvyšší fotbalovou soutěž,“ dodal Jan Wolf.

Bývalý výborný hráč a mimo jiné rovněž trenér českého národního týmu přišel do Karviné v polovině března po odvolaném Norbertu Hrnčárovi. Do konce základní části odkoučoval šest duelů a vybojoval s týmem dvanáct bodů. Hned třikrát se podařilo urvat vítězství s týmy první šestky (Baník, Sparta, Liberec) + domácí výhra se Zlínem se také počítá. „Během minuty jsme se dohodli. Cítím, že Karviná je rodinný klub, který si váží toho, že může hrát ligu," podotkl František Straka.Karvinští se tak před nadstavbou odpoutali od poslední Dukly, navíc bojovali o vyhnutí se baráži. To se sice nakonec nepodařilo, ale i přesto zůstává Karviná dál prvoligová. Dohromady vedl František Straka MFK Karviná ve třinácti duelech, další přidá v nadcházející sezóně, která startuje už v polovině července.

Sám František Straka hned po zápase v Jihlavě prohlásil, že pokud se s vedením klubu domluví na určitých věcech, je připravený v Karviné pokračovat. To se povedlo. „Musím znovu poděkovat, za šanci trénovat Karvinou. Přišel jsem tady proto, abych pomohl zachránit ligu. To se podařilo! Zároveň chci moc poděkovat fanouškům, protože byli od mého příchodu až po úspěšně zvládnuté drama s Jihlavou fantastičtí. Cítil jsem mezi námi naprosto fenomenální harmonii. Ještě jednou jim děkuji za všechno a těším se na ně na začátku nové sezóny,“ prohlásil Straka.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná