Mlade talenty

František Straka bude dál trenérem MFK

04.06.2019 | redakce
 

František Straka bude dál trenérem MFK Vynikající a důležitá zpráva pouhé dva dny po záchraně FORTUNA:LIGY! Kouč František Straka se dohodl s vedením klubu na pokračování ve Slezsku a může tak navázat na práci, kterou započal v polovině března.

 

Přišel s cílem zachránit FORTUNA:LIGU a podařilo se! Den po této jistotě se vedení klubu sešlo s trenérem Františkem Strakou a bylo jasno. Karvinou dál povede zkušený jednašedesátiletý trenér. „Jsem rád, že jsme se s trenérem Strakou domluvili na pokračování naší spolupráce pro nadcházející sezónu,“ uvedl předseda klubu Ing. Jan Wolf.

Zároveň mu poděkoval za to, že v polovině března kývl na nabídku trénovat Karvinou s jasným cílem. „Přišel ve složitém období. Vážím si toho, že do toho s námi šel a zachránil pro klub i město nejvyšší fotbalovou soutěž,“ dodal Jan Wolf.

Bývalý výborný hráč a mimo jiné rovněž trenér českého národního týmu přišel do Karviné v polovině března po odvolaném Norbertu Hrnčárovi. Do konce základní části odkoučoval šest duelů a vybojoval s týmem dvanáct bodů. Hned třikrát se podařilo urvat vítězství s týmy první šestky (Baník, Sparta, Liberec) + domácí výhra se Zlínem se také počítá. „Během minuty jsme se dohodli. Cítím, že Karviná je rodinný klub, který si váží toho, že může hrát ligu," podotkl František Straka.Karvinští se tak před nadstavbou odpoutali od poslední Dukly, navíc bojovali o vyhnutí se baráži. To se sice nakonec nepodařilo, ale i přesto zůstává Karviná dál prvoligová. Dohromady vedl František Straka MFK Karviná ve třinácti duelech, další přidá v nadcházející sezóně, která startuje už v polovině července.

Sám František Straka hned po zápase v Jihlavě prohlásil, že pokud se s vedením klubu domluví na určitých věcech, je připravený v Karviné pokračovat. To se povedlo. „Musím znovu poděkovat, za šanci trénovat Karvinou. Přišel jsem tady proto, abych pomohl zachránit ligu. To se podařilo! Zároveň chci moc poděkovat fanouškům, protože byli od mého příchodu až po úspěšně zvládnuté drama s Jihlavou fantastičtí. Cítil jsem mezi námi naprosto fenomenální harmonii. Ještě jednou jim děkuji za všechno a těším se na ně na začátku nové sezóny,“ prohlásil Straka.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

• Permanentky od 23. června
7.6. - Prodej permanentních vstupenek na novou sezónu začne v neděli 23. června. Bližší informace včetně cen zveřejní klub v příštím týdnu.

• Turnaje U8 a U10
6.6. - V pátek cestují svěřenci Ondřeje Hánla (tým U8) do Chomutova na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Ve skupině narazí na Choceň, Kutnou Horu, Spartu Praha, Bohemians Praha a Sigmu Olomouc. Tým U10 pod vedením René Vichera jede do německého Hannoveru - ve skupině narazí na Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Concordia Basilej, Löwe Kolín, Skødstrup SF, TSC Oosterhout a TSV Isernhagen. Hodně štěstí všem!

• Výsledky mládeže (středa)
5.6. - U19-Baník Ostrava 2:2 (5:3np),U17-Baník Ostrava 1:4, Sigma Olomouc-U15 2:1, Sigma Olomouc-U14 10:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem