Mlade talenty

František Straka bude dál trenérem MFK

04.06.2019 | redakce
 

František Straka bude dál trenérem MFK Vynikající a důležitá zpráva pouhé dva dny po záchraně FORTUNA:LIGY! Kouč František Straka se dohodl s vedením klubu na pokračování ve Slezsku a může tak navázat na práci, kterou započal v polovině března.

 

Přišel s cílem zachránit FORTUNA:LIGU a podařilo se! Den po této jistotě se vedení klubu sešlo s trenérem Františkem Strakou a bylo jasno. Karvinou dál povede zkušený jednašedesátiletý trenér. „Jsem rád, že jsme se s trenérem Strakou domluvili na pokračování naší spolupráce pro nadcházející sezónu,“ uvedl předseda klubu Ing. Jan Wolf.

Zároveň mu poděkoval za to, že v polovině března kývl na nabídku trénovat Karvinou s jasným cílem. „Přišel ve složitém období. Vážím si toho, že do toho s námi šel a zachránil pro klub i město nejvyšší fotbalovou soutěž,“ dodal Jan Wolf.

Bývalý výborný hráč a mimo jiné rovněž trenér českého národního týmu přišel do Karviné v polovině března po odvolaném Norbertu Hrnčárovi. Do konce základní části odkoučoval šest duelů a vybojoval s týmem dvanáct bodů. Hned třikrát se podařilo urvat vítězství s týmy první šestky (Baník, Sparta, Liberec) + domácí výhra se Zlínem se také počítá. „Během minuty jsme se dohodli. Cítím, že Karviná je rodinný klub, který si váží toho, že může hrát ligu," podotkl František Straka.Karvinští se tak před nadstavbou odpoutali od poslední Dukly, navíc bojovali o vyhnutí se baráži. To se sice nakonec nepodařilo, ale i přesto zůstává Karviná dál prvoligová. Dohromady vedl František Straka MFK Karviná ve třinácti duelech, další přidá v nadcházející sezóně, která startuje už v polovině července.

Sám František Straka hned po zápase v Jihlavě prohlásil, že pokud se s vedením klubu domluví na určitých věcech, je připravený v Karviné pokračovat. To se povedlo. „Musím znovu poděkovat, za šanci trénovat Karvinou. Přišel jsem tady proto, abych pomohl zachránit ligu. To se podařilo! Zároveň chci moc poděkovat fanouškům, protože byli od mého příchodu až po úspěšně zvládnuté drama s Jihlavou fantastičtí. Cítil jsem mezi námi naprosto fenomenální harmonii. Ještě jednou jim děkuji za všechno a těším se na ně na začátku nové sezóny,“ prohlásil Straka.

• Výsledky mládeže
dnes - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
včera - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
před 2 dny - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
před 3 dny - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Odehráno v 17:00
FC Fastav Zlín
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem