Mlade talenty

František Straka: Do Olomouce jedeme bodovat

08.08.2019 | redakce
 

František Straka: Do Olomouce jedeme bodovat V sobotu jedou Karvinští na Hanou posíleni o domácí remízu s úřadujícím mistrem. Trenér František Straka přibližuje, jak by se dalo na Andrově stadionu uspět...

 

Trenére, jaká je nálada po nedělní remíze s mistrovskou Slavií?
Nálada je pochopitelně lepší. Získaný bod pomůže každému z nás. Nyní je ovšem důležité na to navázat v Olomouci.

Nejlépe vítězstvím, že ano?
Bylo by to fajn. Do Olomouce jedeme každopádně bodovat, ale musíme se vyvarovat individuálních chyb, které jsme tam v dubnu udělali.

Jak vnímáte Sigmu?
Jako kvalitní a zároveň hodně nepříjemný mančaft. Máme v hlavě poslední vzájemný duel na Andrově stadionu z dubna, kde jsme po kvalitním výkonu nešťastně 2:3 prohráli.

V posledních vzájemných duelech s Olomoucí padá poměrně dost gólů. Myslíte si, že oba týmy budou pokračovat v nastoleném trendu?
Těžko říct. Radek Látal je pragmatický trenér a nula vzadu je pro něj priorita. Dokazují to poslední tři zápasy Olomouce – vítězství 1:0 se Zlínem, prohra 0:1 na Slavii a vítězství 1:0 v Liberci. Když se domácím vyrovnáme v agresivitě a tvrdosti, tak máme šanci na úspěch.

Mluvíte o zdravé agresivitě.  Vnímáte, že hráči začínají hrát čistěji, nebo je to hlavně o rozhodčích, jaký zvolí na začátku utkání „metr“? Narážím na devět žlutých a dvě červené karty během prvních dvou kol a v dalších dvou zápasech už jen tři obdržené žluté karty.
Nemyslím si, že v prvních dvou duelech jsme byli nějak ostří a ne všechny karty byly uděleny správně. Vždy záleží hlavně na rozhodčím. Svoje hráče stále budu nutit do zdravé agresivity, bez ní to nejde.

• Dorost U19 v pátek s FM
včera - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
před 2 dny - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem