Generální partner
Světlý režim
8. srpen 2019

František Straka: Do Olomouce jedeme bodovat

V sobotu jedou Karvinští na Hanou posíleni o domácí remízu s úřadujícím mistrem. Trenér František Straka přibližuje, jak by se dalo na Andrově stadionu uspět...

Trenére, jaká je nálada po nedělní remíze s mistrovskou Slavií?
Nálada je pochopitelně lepší. Získaný bod pomůže každému z nás. Nyní je ovšem důležité na to navázat v Olomouci.

Nejlépe vítězstvím, že ano?
Bylo by to fajn. Do Olomouce jedeme každopádně bodovat, ale musíme se vyvarovat individuálních chyb, které jsme tam v dubnu udělali.

Jak vnímáte Sigmu?
Jako kvalitní a zároveň hodně nepříjemný mančaft. Máme v hlavě poslední vzájemný duel na Andrově stadionu z dubna, kde jsme po kvalitním výkonu nešťastně 2:3 prohráli.

V posledních vzájemných duelech s Olomoucí padá poměrně dost gólů. Myslíte si, že oba týmy budou pokračovat v nastoleném trendu?
Těžko říct. Radek Látal je pragmatický trenér a nula vzadu je pro něj priorita. Dokazují to poslední tři zápasy Olomouce – vítězství 1:0 se Zlínem, prohra 0:1 na Slavii a vítězství 1:0 v Liberci. Když se domácím vyrovnáme v agresivitě a tvrdosti, tak máme šanci na úspěch.

Mluvíte o zdravé agresivitě.  Vnímáte, že hráči začínají hrát čistěji, nebo je to hlavně o rozhodčích, jaký zvolí na začátku utkání „metr“? Narážím na devět žlutých a dvě červené karty během prvních dvou kol a v dalších dvou zápasech už jen tři obdržené žluté karty.
Nemyslím si, že v prvních dvou duelech jsme byli nějak ostří a ne všechny karty byly uděleny správně. Vždy záleží hlavně na rozhodčím. Svoje hráče stále budu nutit do zdravé agresivity, bez ní to nejde.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo