Mlade talenty

František Straka: Do Olomouce jedeme bodovat

08.08.2019 | redakce
 

František Straka: Do Olomouce jedeme bodovat V sobotu jedou Karvinští na Hanou posíleni o domácí remízu s úřadujícím mistrem. Trenér František Straka přibližuje, jak by se dalo na Andrově stadionu uspět...

 

Trenére, jaká je nálada po nedělní remíze s mistrovskou Slavií?
Nálada je pochopitelně lepší. Získaný bod pomůže každému z nás. Nyní je ovšem důležité na to navázat v Olomouci.

Nejlépe vítězstvím, že ano?
Bylo by to fajn. Do Olomouce jedeme každopádně bodovat, ale musíme se vyvarovat individuálních chyb, které jsme tam v dubnu udělali.

Jak vnímáte Sigmu?
Jako kvalitní a zároveň hodně nepříjemný mančaft. Máme v hlavě poslední vzájemný duel na Andrově stadionu z dubna, kde jsme po kvalitním výkonu nešťastně 2:3 prohráli.

V posledních vzájemných duelech s Olomoucí padá poměrně dost gólů. Myslíte si, že oba týmy budou pokračovat v nastoleném trendu?
Těžko říct. Radek Látal je pragmatický trenér a nula vzadu je pro něj priorita. Dokazují to poslední tři zápasy Olomouce – vítězství 1:0 se Zlínem, prohra 0:1 na Slavii a vítězství 1:0 v Liberci. Když se domácím vyrovnáme v agresivitě a tvrdosti, tak máme šanci na úspěch.

Mluvíte o zdravé agresivitě.  Vnímáte, že hráči začínají hrát čistěji, nebo je to hlavně o rozhodčích, jaký zvolí na začátku utkání „metr“? Narážím na devět žlutých a dvě červené karty během prvních dvou kol a v dalších dvou zápasech už jen tři obdržené žluté karty.
Nemyslím si, že v prvních dvou duelech jsme byli nějak ostří a ne všechny karty byly uděleny správně. Vždy záleží hlavně na rozhodčím. Svoje hráče stále budu nutit do zdravé agresivity, bez ní to nejde.

• BÉČKO: Sedm gólů do sítě Opavy
včera - Dva hattricky byly k vidění v neděli na Kovoně - derby slezských rezerv ovládli Karvinští vysoko 7:0. Třemi góly se blýskli Šašinka s Vlachovským.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem