Generální partner
Světlý režim
3. květen 2019

František Straka: To hlavní pro nás právě začíná

Kouč František Straka zvládl s celým týmem noblesně poslední utkání základní části FORTUNA:LIGY. Nyní je tady nová soutěž, startuje FINÁLE FORTUNA:LIGY skupina o záchranu. Karvinští jdou do zápasů s jasným cílem - být úspěšní! První zápas? Slezské derby v Opavě.
Trenére, v neděli startuje poprvé v historii nejvyšší soutěže nadstavba, konkrétně FINÁLE FORTUNA:LIGY. Co říkáte na nový model?
Musíme to hrát, je to povinnost. Všem týmům z naší skupiny ovšem dalších pět zápasů dává možnost si polepšit, nebo samozřejmě pohoršit svá umístění po třiceti kolech, na která jsme byli léta zvyklí. Uděláme maximum pro to, abychom se dostali v tabulce výš.

Pozorujete na hráčích, že se jim po sérii úspěšných výsledků v uvozovkách lépe dýchá?
To byl první krůček k tomu, abychom splnili náš cíl. Jdeme opravdu krok za krokem, abychom se dostali ze situace, ve které pořád jsme. To hlavní pro nás začíná právě v neděli.

Ano, první příležitost bude mít váš tým na půdě slezského rivala z Opavy. 
Je to nepříjemný soupeř, který svou kvalitu dokazuje v domácím prostředí. Jde o podobně silový tým jako Liberec s řadou individualit a výborných kluků jako Tomáš Jursa, Pavel Zavadil nebo Tomáš Smola.

První dvě utkání odehrajete venku. Jak to vnímáte?
Je to tvrdá realita! Stejně ta utkání musíme odehrát, takže je to vlastně jedno. My ovšem nerozlišujeme, jestli hrajeme doma nebo venku. Musíme se pořád prezentovat takovými výkony, abychom byli úspěšní. Třeba jako v posledních kolech. 

Právě za výkony a výsledky z posledních kol jste byl Ligovou fotbalovou asociací vyhlášen nejlepším trenérem dubna a Tomáš Wágner nejlepším hráčem dubna. Těší vás to?
Samozřejmě ano, je to příjemná věc, ale není to jen o mně. Jde o kolektivní úspěch.

Trénoval jste hodně klubů v zahraničí. Byla i tam podobná ocenění v módě?
Jasně! Několik jich mám. I na tuhle trofej, až dorazí, ještě budu mít na poličce místo (úsměv). 

Ještě zpět k Opavě. Vnímá kabina fakt, že pokud by se v Opavě vyhrálo, tak manko právě na Slezský FC bude pouhý bod?
Je to otázka hlavy, psychiky. I o tom bude tenhle zápas. Nikdo není slepý, všichni ví, jaké jsou rozestupy. Jestliže se z té situace, ve které jsme, o čemž jsem už mluvil, chceme dostat, tak musíme toto utkání zvládnout.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo