Generální partner
Světlý režim
27. prosinec 2019

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.
Gigli, jak hodnotíte první půlrok v novém prostředí?
Jsme v obtížné situaci, ale máme před sebou zimní pauzu. Musíme si teď odpočinout a v lednu se vrátit do tréninkového procesu silnější. Snad přijde i pár nových hráčů, kteří nám pomůžou k lepším výsledkům. Jinak se mi v Karviné líbí a bydlí dobře. Je to pěkné a pohodové město.

Jak jste se sžil s českou ligou?
Pro mě osobně je těžší než v Holandsku, tam je to hodně jiné. Bavili jsme se o tom už po mém příchodu – tady je to hodně o fyzičce, v Holandsku máme taky těžkou soutěž a umíme hrát dobrý fotbal, ale po fyzické stránce je to u vás náročnější. Ale líbí se mi to! 

Poslední radost z vítězství jste si užili 21. září v Příbrami. Zrovna tam jste zaznamenal svůj premiérový gól v Česku. 
Byl to super pocit, poprvé jsem skóroval v nejvyšší soutěži. Věřím, že na jaře budu víc produktivní, protože, jak už jsem říkal, nacházíme se v obtížné situaci, nevytváříme si dostatek šancí a samozřejmě i já chci týmu pomoct. Navíc jsem mohl dát gól i na Letné proti Spartě. To mě pořád mrzí, ovšem makám na tom, abych byl lepší. V klubu máme skvělé podmínky pro trénování. V lednu budeme, doufám, trénovat tvrdě a kvalitně, abychom byli na jaře lepší.

Zmínil jste už zápas proti Spartě. Zahrál jste si však i proti dalším velkým českým týmům. 
Ano, Slavia a Plzeň jsou hodně velké týmy. Mě zaujal zápas na Slavii. Bylo super vidět ten velký, pěkný a hlavně zaplněný stadion. Panovala tam super atmosféra. 

Sledoval jste Slavii v Lize mistrů?
Jasně, díval jsem se na zápasy proti Barceloně - odehrála skvělá utkání. I když doma prohráli, tak Barcelona se musela vyrovnat s několika obtížnými momenty v obou duelech. Nakonec se ukázalo, že je to o kvalitě, kterou Barcelona, Dortmund či Inter Milán mají prostě větší. Ale ukázalo se, v jak dobré kondici Slavia je. To jen ukazuje, jak je česká liga fyzicky náročná.Ovšem v Sinobo Stadium jste celou hodinu hry favoritovi odolávali a drželi s ním krok. Byl jste z toho překvapený?
Ani ne. Ale vzpomínám si na první zápas proti nim doma, to zrovna nebyl můj nejlepší výkon. Ale vzal jsem si z toho nějaké podněty a zkušenosti. V Praze už to bylo v pořádku. Rád hraji velké zápasy, vidí vás u toho hodně lidí a dokáže vás to víc vyhecovat. Myslím si, že jsem se s ním vypořádal docela slušně.

Během dvaceti kol jste se s týmem dost nacestoval, na což jste nebyl zvyklý. Jak jste se s tím vypořádal?
Do Teplic, Liberce, Plzně, ale i Prahy jsou vzdálenosti fakt velké. Velká výhoda je, že cestujeme den před zápasem. Kdybychom měli jet v den utkání, bylo by to horší. Vlaky a autobusy, kterými cestujeme, jsou pohodlné, takže si během cesty i dobře odpočineme. Ale jak už jsem říkal v létě těsně po příchodu, myslel jsem si, že budeme cestovat letadlem (smích).

Jak strávíte dovolenou?
Hned po příletu domů jsem přítelkyni požádal o ruku, řekla ano (úsměv). Vánoční svátky tak budeme trávit hezky pohromadě. Dlouho jsem nebyl doma, takže se moc těším, že budu s přítelkyní, rodiči a vlastně s celou rodinou.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii