Generální partner
Světlý režim
27. prosinec 2019

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.
Gigli, jak hodnotíte první půlrok v novém prostředí?
Jsme v obtížné situaci, ale máme před sebou zimní pauzu. Musíme si teď odpočinout a v lednu se vrátit do tréninkového procesu silnější. Snad přijde i pár nových hráčů, kteří nám pomůžou k lepším výsledkům. Jinak se mi v Karviné líbí a bydlí dobře. Je to pěkné a pohodové město.

Jak jste se sžil s českou ligou?
Pro mě osobně je těžší než v Holandsku, tam je to hodně jiné. Bavili jsme se o tom už po mém příchodu – tady je to hodně o fyzičce, v Holandsku máme taky těžkou soutěž a umíme hrát dobrý fotbal, ale po fyzické stránce je to u vás náročnější. Ale líbí se mi to! 

Poslední radost z vítězství jste si užili 21. září v Příbrami. Zrovna tam jste zaznamenal svůj premiérový gól v Česku. 
Byl to super pocit, poprvé jsem skóroval v nejvyšší soutěži. Věřím, že na jaře budu víc produktivní, protože, jak už jsem říkal, nacházíme se v obtížné situaci, nevytváříme si dostatek šancí a samozřejmě i já chci týmu pomoct. Navíc jsem mohl dát gól i na Letné proti Spartě. To mě pořád mrzí, ovšem makám na tom, abych byl lepší. V klubu máme skvělé podmínky pro trénování. V lednu budeme, doufám, trénovat tvrdě a kvalitně, abychom byli na jaře lepší.

Zmínil jste už zápas proti Spartě. Zahrál jste si však i proti dalším velkým českým týmům. 
Ano, Slavia a Plzeň jsou hodně velké týmy. Mě zaujal zápas na Slavii. Bylo super vidět ten velký, pěkný a hlavně zaplněný stadion. Panovala tam super atmosféra. 

Sledoval jste Slavii v Lize mistrů?
Jasně, díval jsem se na zápasy proti Barceloně - odehrála skvělá utkání. I když doma prohráli, tak Barcelona se musela vyrovnat s několika obtížnými momenty v obou duelech. Nakonec se ukázalo, že je to o kvalitě, kterou Barcelona, Dortmund či Inter Milán mají prostě větší. Ale ukázalo se, v jak dobré kondici Slavia je. To jen ukazuje, jak je česká liga fyzicky náročná.Ovšem v Sinobo Stadium jste celou hodinu hry favoritovi odolávali a drželi s ním krok. Byl jste z toho překvapený?
Ani ne. Ale vzpomínám si na první zápas proti nim doma, to zrovna nebyl můj nejlepší výkon. Ale vzal jsem si z toho nějaké podněty a zkušenosti. V Praze už to bylo v pořádku. Rád hraji velké zápasy, vidí vás u toho hodně lidí a dokáže vás to víc vyhecovat. Myslím si, že jsem se s ním vypořádal docela slušně.

Během dvaceti kol jste se s týmem dost nacestoval, na což jste nebyl zvyklý. Jak jste se s tím vypořádal?
Do Teplic, Liberce, Plzně, ale i Prahy jsou vzdálenosti fakt velké. Velká výhoda je, že cestujeme den před zápasem. Kdybychom měli jet v den utkání, bylo by to horší. Vlaky a autobusy, kterými cestujeme, jsou pohodlné, takže si během cesty i dobře odpočineme. Ale jak už jsem říkal v létě těsně po příchodu, myslel jsem si, že budeme cestovat letadlem (smích).

Jak strávíte dovolenou?
Hned po příletu domů jsem přítelkyni požádal o ruku, řekla ano (úsměv). Vánoční svátky tak budeme trávit hezky pohromadě. Dlouho jsem nebyl doma, takže se moc těším, že budu s přítelkyní, rodiči a vlastně s celou rodinou.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.