Generální partner
Světlý režim
22. září 2019

Gigli Ndefe: Na dorážku jsem byl připravený

Holandský krajní obránce Gigli Ndefe může slavit s týmem venkovní tři body a především svůj první gól v české lize, který vstřelil v jubilejním desátém zápase.

Gigli, po vítězství 2:0 musíte být všichni spokojení, je to tak?
Přesně! Byl to těžký zápas, ale hráli jsme opravdu dobře a vydřeli z venkovního duelu všechny body.

Věděl jste, že Karviná v Příbrami ještě nikdy neuhrála ani bod?
Ano, zaslechl jsem to. O to byla motivace větší tady uspět. Jsem rád, že to dobře dopadlo.

Ke třem bodům jste pomohl premiérovým gólem v karvinském dresu. Jak se může pravý bek ocitnout úplně sám před brankářem?
Viděl jsem, že Vojta Smrž měl prostor ke střele, navíc v první půli mu to sedlo tak, že dal gól. Předpokládal jsem, že jeho střelu gólman nechytí a vyrazí před sebe. Byl jsem včas připravený do toho jít, vyšlo to a mám na svém kontě první gól v české lize (úsměv).

Patříte do úspěšné sestavy s druhou nejlepší obranou z celé FORTUNA:LIGY. Čím si to vysvětlujete?
Tvrdou prací v tréninku. Důležitá je také komunikace a tvrdá hra v osobních soubojích. Daří se nám to, a proto jsme inkasovali pouze devět gólů zatím.

Můžete po deseti odehraných zápasech už říct, jak jste se sžil s českou nejvyšší soutěži po letním příchodu?
Stále si ještě zvykám. Je to hodně fyzicky náročná soutěž, ale technicky jsem silný, takže je to jen o tom zkombinovat techniku s kondickou stránkou.   

Už jste si zvykl na dlouhé cestování?
(smích) Zpočátku jsem byl překvapený. V Holandsku jsou vzdálenosti k jednotlivým soupeřům maximálně do tří hodin jízdy. Tady jsem zažil i sedm hodin autobusem do Teplic. Přestože cestujeme autobusem nebo vlakem, tak jsem si myslel, že bychom mohli využívat někdy i letadlo (smích). Fakt! Ale v pohodě, autobusy a hlavně vlaky jsou pohodlné, takže se cestuje dobře a já aspoň můžu pozorovat místa po celé republice.Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo