Mlade talenty

Gólman Martin Pastornický prodloužil

18.11.2018 | redakce
 

Gólman Martin Pastornický prodloužil Vedení klubu se v týdnu dohodlo na prodloužení smlouvy o dva roky s odchovancem klubu, brankářem Martinem Pastornickým.

 

Dvaadvacetiletý brankář trpělivě čeká na svůj první ligový start. Úspěchy sbírá zatím v MOL Cupu, kde v dosavadních třech duelech neinkasoval. I jeho zásluhou jsou Karvinští už ve čtvrtfinále. „Chci ve svém mateřském klubu něco dokázat. V tomto případě si zachytat nejvyšší soutěž. Trpělivě čekám na šanci a v tréninku makám. Věřím, že to přijde,“ řekl Pastornický.

Stávající smlouvu, kterou měl do léta 2019, prodloužil o dva roky. „Martin je náš odchovanec, je na něm vidět výkonnostní progres, proto jsme mu nabídli prodloužení smlouvy. Jsme rádi, že došlo ke shodě a domluvili jsme se,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Martin Pastornický je věrný svému mateřskému klubu, pouze v minulé sezóně strávil půl roku na hostování v Interu Bratislava. Mezi jeho největší úspěchy patří 3. místo v dorostenecké lize v sezóně 2014/2015 a několik startů v mládežnických reprezentacích.

To je ovšem minulost, současná karvinská dvojka se soustředí na přítomnost a blízkou budoucnost. „Zachytat si ligu je můj hnací motor, láká mě ovšem také dobře rozehraný MOL Cup. Jsme ve čtvrtfinále, ale rád bych si zachytal ještě další zápasy, nejlépe všechny tři s vítěznou tečkou. To by bylo krásné, ale je to daleko. Musíme postupně,“ usmál se závěrem Pastornický.   • Sestřih zápasu v Plzni
před 2 dny - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna