Generální partner
Světlý režim
18. duben 2024

Grussmann před Bohemians: Věřím, že remízy s Plzní a Baníkem nám dodají sebevědomí

Asistent trenéra Radim Grussmann se v předzápasovém rozhovoru vrátil k nedělnímu slezskému derby a především promluvil o nadcházejícím soupeři a důležité podpoře fanoušků.

Radime, s odstupem pár dnů - jste spokojení s bodem a předvedeným výkonem v Ostravě?
Bod z horké baníkovské půdy je cenný, i když si osobně myslím, že jsme v druhém poločase byli lepším týmem. Ale s ohledem na průběh utkání, kdy jsme dvakrát dotahovali výsledek, je remíza spravedlivá.

Po dvou remízách s týmy první čtyřky, dorazí do Karviné jedenáctý celek F:L. Při pohledu na tabulku je jasné, že tři body se jeví jako nutnost. Vnímáte to v týmu podobně?
Ano, vnímáme. Realita je taková, že jsme na posledním místě a momentálně, i když to řeknu trošku s nadsázkou, je jedno, kdo k nám přijede. Zisk tří bodů je v sobotu moc důležitý. Je dobře, že jsme s Plzní a Baníkem uhráli po bodu a věřím, že nám to do dalších utkání dodá sebevědomí.

Berete poslední dva zápasy základní části už jako začínající nadstavbu z pohledu důležitosti?
Jednoznačně. Dohromady nás čeká ještě sedm zápasů, tudíž je ve hře stále dost bodů. My uděláme vše pro to, abychom nebyli poslední a pokusíme i zabojovat o vyhnutí se baráži. Matematicky to pořád možné je.

Bohemka prohrála na jaře venku jediný zápas, ten minulý na Slavii. Značí to kvalitu týmu, i když je až na 11. místě tabulky?
Určitě. Tým mají poskládaný z kvalitních a zkušených hráčů. Navíc mají kvalitního trenéra, který je aktuálně také asistentem u reprezentačního áčka.

Pro sobotní zápas můžete počítat s Amarem Memićem i Jiřím Fleišmanem. Znamená to víc manévrovacích možností při skládání sestavy a zvolení taktiky na soupeře?
Přesně tak, tito hráči už budou k dispozici, což je pro nás dobrá zpráva. Ale celkově se nám teď uzdravují hráči, kteří byli delší dobu mimo, takže variant máme ještě víc (úsměv).

V čem vidíte silné stránky Bohemky? Na co, případně koho, si musí dát vaši svěřenci největší pozor?
Hráči Bohemians jsou silní hlavně v ofenzivní fázi, kde mají kvalitní útočníky jako je Prekop, Ristovski nebo Puškáč. Jak už jsem ale zmínil, není to jenom o nich. Mají celkově zkušené mužstvo, které hraje moderní fotbal.

Fandové byli v Ostravě fantastičtí. Myslíte, že konečný výsledek a předvedená hra byla nejlepší pozvánkou na to, aby přišli i v sobotu?
Ano, byli skvělí a jsme rádi za jejich podporu. Věřím, že i teď na domácí utkání přijdou v hojném počtu a pomůžou nám získat důležité tři body, které obrovsky moc potřebujeme.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo