Generální partner
Světlý režim
1. srpen 2022

HOSTOVÁNÍ: Lukáš Cienciala v Karviné, Daniel Stropek zamířil do Příbrami

V prvním kole F:NL přihrál Lukáš Cienciala na první gól v karvinském dresu. Jeho hostování bylo den před zápasem úspěšně dotaženo. Stejně tak v případě Daniela Stropka, který změnil dres a nově obléká dres Příbrami. Na přestup pak odešel do Prostějova záložník Martin Vlachovský.

O šikovného krajního univerzála stálo vedení karvinského dobu už nějaký čas. Před rokem a půl už byl třinecký odchovanec jednou nohou v MFK, nakonec to nevyšlo. Až nyní se transfer uskutečnil a zní – hostování! „Lukáš je rychlostní typ, umí zahrát na kraji hřiště v obraně i záloze. Jsme rádi, že je tady a je fajn, že se hned v prvním zápase ukázal tím, že přihrál na gól,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Kmenový hráč ostravského Baníku přestoupil do slezského klubu v zimě 2020. Jarní část ještě zůstal v Třinci a na začátku nové sezóny se připojil ke svému novému klubu. Do kádru se však neprosadil a zamířil na hostování do druholigové Dukly. V zimě dostal opět šanci, ale do širšího kádru se znovu nevešel a do armádního klubu z hlavního města se vrátil. V barvách Dukly zasáhl do 23 zápasů a vstřelil jeden gól. „Zůstávám tady v regionu, za což jsem moc rád. Doma je doma,“ usmál se jednadvacetiletý fotbalista, který bydlí v Jablunkově.

V Karviné se Ciencialovi líbí, v prvním zápase nastoupil v základní sestavě a přihrál na důležitý první gól. „Podařený a vítězný první zápas samozřejmě pohodu jen umocňuje. Klima v kabině je parádní, trenéři to mají dobře nastavené a tréninky mají pozitivní náboj. Jsem tady opravdu spokojený,“ dodal Lukáš Cienciala.


Do jiných druholigových klubů zamířili střední obránce Daniel Stropek a záložník Martin Vlachovský. Stropek bude celou tuto sezónu působit v Příbrami formou hostování, Vlachovský pak do Prostějova rovnou přestoupil. „Oběma jsme nemohli zaručit větší herní vytížení. Proto jsme se je rozhodli uvolnit,“ podotkl Lubomír Vlk.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo