Generální partner
Světlý režim
20. březen 2020

HRÁČI NA HOSTOVÁNÍ: Martin Kouřil skóroval za Varnsdorf

Hned pětice kmenových hráčů MFK Karviná působí formou hostování v nižších soutěžích. Jak se jim dařilo před přerušením soutěží kvůli koronaviru?

Oliver Putyera ve Vítkovicích, Martin Kouřil ve Varnsdorfu, Jiří Ciupa ve Frýdku-Místku, Libor Hrdlička v bratislavské Petržalce a Petr Galuška v Jastrzebie – to jsou do konce sezóny nová působiště kmenových hráčů MFK Karviná. Všichni za sebou mají v nových klubech odehrán jeden mistrovský zápas.

Putyera s Kouřilem hrají českou druhou nejvyšší soutěž FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU. Vítkovice v úvodním jarním kole prohráli na půdě Vyšehradu 1:4 a Putyera šel na hřiště jako střídající hráč v 65. minutě. Stoper Martin Kouřil vstřelil gól Chrudimi, jenže vysoké porážce svého Varnsdorfu na půdě východočeského klubu 2:5 nezabránil.  

Libor Hrdlička odchytal celých devadesát minut za Petržalku při porážce 0:1 na půdě béčka Žiliny ve druhé slovenské lize. Už dvě utkání má za sebou na jaře GKS Jastrzebie v polské Fortuna I. lize - Petr Galuška do prvního duelu v Belchatowě (0:0) kvůli administrativním průtahům nemohl zasáhnout, do druhého už ano. V 55. minutě vběhl na hřiště a byl u parádního obratu z 0:2 na 3:2 proti Radomiak Radom.

Úvodní kolo stihla také třetí nejvyšší česká soutěž, ve které barvy Frýdku-Místku hájí gólman Jiří Ciupa. Valcíři na úvod zdolali 3:1 Dolní Benešov, Ciupa ovšem nechytal a celý zápas sledoval z lavičky náhradníků.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii