Generální partner
Světlý režim
25. červenec 2019

Hanousek: Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů

V prvním utkání nové sezóny byl vyloučen. Nyní už je po vynucené jednozápasové absenci trenéru Strakovi k dispozici. Záložník Marek Hanousek by v sobotu na plzeňském trávníku, který ze svého angažmá velmi dobře zná, neměl chybět.

Marku, v sobotu byste měl znovu vyběhnout na trávník po jednozápasové stopce za vyloučení v úvodním kole. Jak jste prožíval na tribuně derby s ostravským Baníkem?
Samozřejmě bych byl radši na hřišti, zrovna jsem přišel o takový zápas před vyprodaným stadionem. Kluci na hřišti nechali všechno a minimálně bod si tutově zasloužili.

Nadcházející duel v Plzni bude enormně obtížný, Viktoria doma body zpravidla nerozdává.
Jedná se určitě o jednoho z nejtěžších soupeřů, který nás v lize čeká. My nemáme co ztratit, naopak můžeme jen získat, protože všichni očekávají hladkou výhru domácích. Těšíme se na krásný stadion, plno lidí a konfrontaci s týmem, který pravidelně hraje evropské poháry.

Spoléhat na náročný program Viktorky, která v úterý odehrála těžký zápas s Olympiakosem a hned ve středu se hraje v Řecku odveta, asi nemá moc smysl, že?
To vůbec ne! Plzeň má každý post minimálně zdvojený – je úplně jedno, kdo z tak kvalitního kádru proti nám nastoupí. Jestli domácí trenér postaví někoho z lavičky, tak o to víc se právě bude chtít vytáhnout a ukázat.

V Plzni jste v minulosti působil. Jak se těšíte do Doosan Areny?
Tam jezdím moc rád, v Plzni se mi hraje dobře. Doufám, že mi trenér dá důvěru a nastoupím hned o začátku. Rád bych i svým výkonem pomohl k vytouženému bodovému zisku.

Čekáte nějaké přivítání od fanoušků, pamatují si vás?
Že by tribuny skandovaly moje jméno, to určitě ne. Takovou stopu jsem tam nezanechal. Ale je tam jeden skalní fanoušek, který pokaždé vítá explzeňáky (úsměv).  

Říkáte, že tam hrajete rád. Povedlo se vám někdy ukořistit v západočeské metropoli s Duklou nějaký bod?
Právě, že ne (smích). Tuším, že to je jediný klub, u kterého jsme v lize s Duklou nikdy nebodovali. Byl bych rád, kdyby se to v sobotu zlomilo a odvezl bych si už v karvinském dresu třeba bodík.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii