Generální partner
Světlý režim
25. červenec 2019

Hanousek: Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů

V prvním utkání nové sezóny byl vyloučen. Nyní už je po vynucené jednozápasové absenci trenéru Strakovi k dispozici. Záložník Marek Hanousek by v sobotu na plzeňském trávníku, který ze svého angažmá velmi dobře zná, neměl chybět.

Marku, v sobotu byste měl znovu vyběhnout na trávník po jednozápasové stopce za vyloučení v úvodním kole. Jak jste prožíval na tribuně derby s ostravským Baníkem?
Samozřejmě bych byl radši na hřišti, zrovna jsem přišel o takový zápas před vyprodaným stadionem. Kluci na hřišti nechali všechno a minimálně bod si tutově zasloužili.

Nadcházející duel v Plzni bude enormně obtížný, Viktoria doma body zpravidla nerozdává.
Jedná se určitě o jednoho z nejtěžších soupeřů, který nás v lize čeká. My nemáme co ztratit, naopak můžeme jen získat, protože všichni očekávají hladkou výhru domácích. Těšíme se na krásný stadion, plno lidí a konfrontaci s týmem, který pravidelně hraje evropské poháry.

Spoléhat na náročný program Viktorky, která v úterý odehrála těžký zápas s Olympiakosem a hned ve středu se hraje v Řecku odveta, asi nemá moc smysl, že?
To vůbec ne! Plzeň má každý post minimálně zdvojený – je úplně jedno, kdo z tak kvalitního kádru proti nám nastoupí. Jestli domácí trenér postaví někoho z lavičky, tak o to víc se právě bude chtít vytáhnout a ukázat.

V Plzni jste v minulosti působil. Jak se těšíte do Doosan Areny?
Tam jezdím moc rád, v Plzni se mi hraje dobře. Doufám, že mi trenér dá důvěru a nastoupím hned o začátku. Rád bych i svým výkonem pomohl k vytouženému bodovému zisku.

Čekáte nějaké přivítání od fanoušků, pamatují si vás?
Že by tribuny skandovaly moje jméno, to určitě ne. Takovou stopu jsem tam nezanechal. Ale je tam jeden skalní fanoušek, který pokaždé vítá explzeňáky (úsměv).  

Říkáte, že tam hrajete rád. Povedlo se vám někdy ukořistit v západočeské metropoli s Duklou nějaký bod?
Právě, že ne (smích). Tuším, že to je jediný klub, u kterého jsme v lize s Duklou nikdy nebodovali. Byl bych rád, kdyby se to v sobotu zlomilo a odvezl bych si už v karvinském dresu třeba bodík.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii