Generální partner
Světlý režim
25. červenec 2019

Hanousek: Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů

V prvním utkání nové sezóny byl vyloučen. Nyní už je po vynucené jednozápasové absenci trenéru Strakovi k dispozici. Záložník Marek Hanousek by v sobotu na plzeňském trávníku, který ze svého angažmá velmi dobře zná, neměl chybět.

Marku, v sobotu byste měl znovu vyběhnout na trávník po jednozápasové stopce za vyloučení v úvodním kole. Jak jste prožíval na tribuně derby s ostravským Baníkem?
Samozřejmě bych byl radši na hřišti, zrovna jsem přišel o takový zápas před vyprodaným stadionem. Kluci na hřišti nechali všechno a minimálně bod si tutově zasloužili.

Nadcházející duel v Plzni bude enormně obtížný, Viktoria doma body zpravidla nerozdává.
Jedná se určitě o jednoho z nejtěžších soupeřů, který nás v lize čeká. My nemáme co ztratit, naopak můžeme jen získat, protože všichni očekávají hladkou výhru domácích. Těšíme se na krásný stadion, plno lidí a konfrontaci s týmem, který pravidelně hraje evropské poháry.

Spoléhat na náročný program Viktorky, která v úterý odehrála těžký zápas s Olympiakosem a hned ve středu se hraje v Řecku odveta, asi nemá moc smysl, že?
To vůbec ne! Plzeň má každý post minimálně zdvojený – je úplně jedno, kdo z tak kvalitního kádru proti nám nastoupí. Jestli domácí trenér postaví někoho z lavičky, tak o to víc se právě bude chtít vytáhnout a ukázat.

V Plzni jste v minulosti působil. Jak se těšíte do Doosan Areny?
Tam jezdím moc rád, v Plzni se mi hraje dobře. Doufám, že mi trenér dá důvěru a nastoupím hned o začátku. Rád bych i svým výkonem pomohl k vytouženému bodovému zisku.

Čekáte nějaké přivítání od fanoušků, pamatují si vás?
Že by tribuny skandovaly moje jméno, to určitě ne. Takovou stopu jsem tam nezanechal. Ale je tam jeden skalní fanoušek, který pokaždé vítá explzeňáky (úsměv).  

Říkáte, že tam hrajete rád. Povedlo se vám někdy ukořistit v západočeské metropoli s Duklou nějaký bod?
Právě, že ne (smích). Tuším, že to je jediný klub, u kterého jsme v lize s Duklou nikdy nebodovali. Byl bych rád, kdyby se to v sobotu zlomilo a odvezl bych si už v karvinském dresu třeba bodík.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo