Generální partner
Světlý režim
15. říjen 2020

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Christiáne, jaký byl reprezentační sraz?
S klukama jsme se viděli znovu po měsíci. Nejprve jsme hostili v Nitře Ázerbájdžán a potom se přesunuli do Štrasburku k zápasu s Francií. Proti Ázerbájdžánu jsem kvůli kartám nesměl nastoupit, ale ve Francii už jsem hrál…

…s kapitánskou páskou jste odehrál proti světovému týmu přes osmdesát minut.
Byla to výborná zkušenost a zápas jsme si všichni, včetně mě, užili. Francouzi mají skvělý tým a skvělé hráče individuálně vybavené. Prohráli jsme 0:1, z naší strany se mi líbil druhý poločas, do kterého jsme velice slušně vstoupili. Nějaký čas Francouzi neměli žádný roh, žádnou střelu na bránu. Naopak my jsme měli pár šancí. Ale neuspěli jsme a prohráli o gól. 

Kromě fotbalistů z francouzské ligy proti vám nastoupili hráči, kteří působí ve výborných klubech po celé Evropě - namátkou ze španělské Sevilly, z anglického Leicesteru či z několika bundesligových klubů...
No, v prvním poločase to bylo na hřišti vidět (smích). Ale například, když jsme s nimi hráli první zápas doma a prohráli 3:5, tak tam měli borce, kteří hráli za Lyon i Ligu mistrů. Teď měli čtyři kluky posunuté do áčka. Oba zápasy proti takovému týmu jsou zkušenosti k nezaplacení. 

Šanci na postup jste ztratili v září v dvojutkání proti Švýcarsku. Jaké to je hrát a vědět, že už stejně „o nic nejde“?
Těšíme se na každý sraz, i nyní to tak bylo. Doufám, že za měsíc proběhne i poslední setkání, i když situace ohledně koronaviru je všude v Evropě špatná. Sami nevíme, co bude. 

Pár dnů jste byl pryč, vrátíte se a v Česku je sport zastavený. Co tomu říkáte?
Odjížděl jsem v dobré náladě, vyhráli jsme v Brně. A najednou během srazu jsem se dozvěděl, že se tady v Česku všechno zastavilo. Věřil jsem, že kvůli Evropské lize, kterou budou hrát Slavia, Sparta a Liberec, povolí vláda hrát. Bohužel! Když jsem se v úterý přesouval zpátky do Karviné, tak jsem absolutně nevěděl, do čeho jdu. Aspoň, že už můžeme trénovat neomezeně. To je pozitivní a doufám, že to je první krok k tomu, aby se znovu rozjela i FORTUNA:LIGA.Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná